12 yaşındaki çocuk okul bahçesinde öldü

12 yaşındaki çocuk okul bahçesinde öldü

İstanbul’da geçtiğimiz Pazartesi günü Küçükçekmece Halkalı’da bir ortaokulda öğle tatilinde bahçede durduğu iddia edilen ortaokul 2. sınıf öğrencisi Samet Gül (12) aniden hastalandı ve yere yığıldı.

SAĞLIK EKİPLERİNE BİLDİRİM YAPILDI

İHA’da yer alan habere göre, öğrenciler ve öğretmenler yaşadıkları şokun ardından ilk müdahaleyi yaparak sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından 12 yaşındaki Gül’ü özel bir hastaneye kaldırdı.

Anne Sevdet Gül, oğlunun ölüm nedenini ortaya çıkarmak istedi.

Annesi sinir krizi geçirdi

Yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan çocuk hayatını kaybetti. Olay yerine polis ekipleri sevk edilirken, haber verilen çocuğun annesi ve amcası okula geldi. Oğlunun hayatını kaybettiğini öğrenen anne Sevdet Gül, sinir krizi geçirdi.

KÜÇÜK ÇOCUK YANDI

Hayatını kaybeden 12 yaşındaki çocuğun cenazesi Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Otopsinin ardından Gül’ün cenazesi, dün kılınan cenaze namazının ardından Başakşehir Kayabaşı Mezarlığı’na defnedildi.

“ÖLMEDEN MÜCADELE” İDDİASI

Bir grup yaşıtının, ölmeden önce oğlu Samet Gül ile kavga ettiğini iddia eden anne Sevdet Gül ve amca Cüneyt Gül, ihmal olup olmadığını araştırmak için karakola giderek şikayette bulundu. İddiaların soruşturulmasını isteyen aile, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

DARP izine rastlanmadı.

Öte yandan polis ekiplerinin yürüttüğü soruşturmada kavga çıkmadığı, savcılığın hastanede yürüttüğü soruşturmada darp izine rastlanmadığı öğrenildi.

“GÜVENLE GÖNDERİYORUM ÖLÜM HABERLERİ GELDİ”

Olayla ilgili gözyaşları içinde konuşan anne Sevdet Gül, “Safet’imi sabahleyin kardeşiyle birlikte okula gönderdim. 12.45’te okuldan oğlumun ölüm haberini aldım. Beni aradılar, oğlunuz okulda bayıldı, gittim ve öğretmenler beni bahçede görünce paniklediler. Ama çocuğumu göremedim; uzaktan gördüm. Çocuğumu hırkasından tanıdım, baygındı, ambulansla içeri girdik. Kim yaptı, kim sebep oldu? Kasıtlı değildi, kimse kimseyi kasten incitmez. Öğretmenlerin de çocukları var. Ama vazgeçmiyorum. Devletin büyüklerine ve adaletine sesleniyorum, çocuğumun acısı çok büyük” dedi.

“OKUL BAHÇESİNDE DURDU”

Cüneyt Gül amca, ihmal olup olmadığını araştırmak için şikayette bulunduklarını belirterek, “Olay haberini alınca okula koştuk. Özel bir hastaneye kaldırıldı. Okulun bahçesinde vefat ettiğini öğrendik. Doktorlara göre nabzı durmuştu. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı” dedi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİMİNDEN AÇIKLAMA

Vefat eden Samet Gül için taziye mesajı yayınlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü açıklama yaptı. Açıklamada, “Öğle yemeği molası sırasında çocuk aniden hastalandı ve yere düştü” denildi. Gerekli tüm tıbbi destek sağlandı. Kamera görüntüleri incelendiğinde herhangi bir kavga ve şınav olmadığı görüldü. Olayla ilgili çalışmalar devam ediyor.
Leave a Comment