2021 Çökmesini bilen Analist, “Bitcoin Ne Zaman Yükselecek” Sorusu İçin Tarih Verdi! › CoinTürk

Mayıs 2021’de Bitcoin’in (BTC) çöküşünü yakından takip eden analistten “Bitcoin Ne Zaman Yükselecek” sorusu için tarih verdi.
Okuma zamanı: 3 Bir dakika

Bitcoin (BTC), 2021 yılının Mayıs ayında yaşanan çöküşün bilgisi ile yakından takip edilmeye başlandı. kripto para Analist Dave the Wave, düşüşe rağmen BTC’nin “hala alım bölgesinde” olduğunu söyledi.

“Bitcoin Hala Satın Alma Bölgesinde”

Dave the Wave olarak bilinen anonim kripto para tüccarı ve analisti, 125.000’den fazla Twitter takipçisine Bitcoin’in alım bölgesinde yana doğru hareket ettiğini söyledi. Dave the Wave, “Satın alma bölgesinde genişleyerek dil hareketi oluşumu. Seni burada beklerken görmek isterim.” diyerek hareketin onayını beklediğini ancak BTC’Piyasanın alım bölgesinde açıkça hareket ettiğini belirtti.

Analist ayrıca BitcoinAylık Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) göstergesi yükselişte. MACD, bir varlığın iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve tüccarlar tarafından geri dönüşleri tespit etmek için kullanılan trend tabanlı bir momentum göstergesidir:

Aylık MACD, zirveyi tahmin etmek için harikalar yarattı (momentum kaybı/mavi çizgi). Gösterge, benzer zaman diliminde geçmişte olduğundan daha uzun bir çubuk oluşturdu. Bu, tepeden satın almak yerine satın alma bölgesinde, en uygun yerde olduğunuzu gösterir.

Bitcoin Ne Zaman Yükselecek?

Öte yandan, Dalga Dave, logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modelinin “ayakta kalan son Bitcoin modeli” olduğunu savunarak, modelin 2018’den beri Bitcoin fiyatının gelecekteki hareketlerini tahmin etmek için çok çalıştığını da sözlerine ekledi.

Analistin işaret ettiği Bitcoin’in LGC modeline bakıldığında, fiyatın dibe vurduğu veya vurmak üzere olduğu görülüyor. Model bir haftalık fiyat hareketlerini yansıttığından, BTC’nin önümüzdeki 4 ila 8 hafta içinde beklenen yukarı yönlü hareketini yapması beklenebilir. Tabii ki makrodaki gelişmelerin fiyatı önemli ölçüde etkilediği düşünülürse başarılı Bitcoin modelinde sapma ihtimalini de göz önünde bulundurarak yatırım kararı vermek gerekiyor.

Öte yandan, en büyük kripto para birimi Bitcoin, kripto veri platformudur. CoinMarketCapverilerine göre, yazı yazılırken son 24 saatte yüzde 1,32 artışla 19 bin 146 dolardan işlem görüyor. Fed’in politika faizini 75 baz puan artırmasının ardından oynaklığı artırdığı gözlenen BTC, 19.673 dolara kadar çıktıktan sonra 18.290 dolara geriledi.

Leave a Comment