2022 FIBA ​​Kadınlar Dünya Kupası programı, sonuçları

Kayakla Atlama’nın en üst devresi, yaklaşık yirmi yıldır ilk kez Amerika Birleşik Devletleri’ne geri dönüyor.

Uluslararası Kayak ve Snowboard Federasyonu (FIS) erkekler kayakla atlama Dünya Kupası, Şubat ayında New York Lake Placid’de yapılacak.

Kayakla atlamanın ABD’deki son Dünya Kupası 2004’te Utah, Park City’deydi. Pist, 2009’dan beri Vancouver’da Kuzey Amerika’da bulunmuyor.

USA Nordic CEO’su “Bu, organizasyonumuz için bir oyun değiştirici” Adam Provost “Dünyanın en iyi kayak atlamacılarını Lake Placid’e getirme fırsatı, sporumuza 20 yıla yakın süredir sahip olmadığımız bir büyüme platformu verecek.”

Organizatörler, geçen ay mümkün olmayan bir seçenek olan Michigan, Iron Mountain’da etkinliği düzenlemeyi planladıktan sonra Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak bir yer arıyorlardı.

1980 ve 1932 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Placid Gölü, New York Eyaleti Olimpik Bölgesel Kalkınma Otoritesi kayakla atlama kompleksini dünya standartlarında yapmak için yakın zamanda milyonlarca yatırım yaptığı için çekici bir alternatif haline geldi.

ABD İskandinav erkek ve kadın kayakla atlama antrenörü “Dünya Kupası’nın ABD topraklarında olması bu ülkede ve tüm dünyada Kayakla Atlama sporunun geliştirilmesinde çok önemli” Anders Johnson söz konusu.

Sadece bir Amerikalı, Anders HaugenOlimpik bir kayakla atlama madalyası kazandı ve bu 1924’teki ilk Kış Olimpiyatları’ndaydı. Haugen Oyunları herhangi bir donanım olmadan bıraktı, ancak 50 yıl sonra bir puanlama hatası onaylandıktan sonra bronz madalya kazandı.

ABD’nin dünyanın en iyi kayak atlamacılarıyla rekabet etme şansını artırmak amacıyla ABD Nordic Sport, geçen ay Norveç’in spordaki yönetim organıyla bir ortaklık başlattı. Amerikan ve Norveç ulusal kayakla atlama takımları, dört yıllık bir anlaşmanın parçası olarak antrenörleri, eğitim tesislerini, spor bilimi verilerini ve sponsorları çekmek için çabalarını paylaşacak.

OlympicTalk açık Apple Haberleri. Bizi tercih edin!

Leave a Comment