28 yıl önce işlediği cinayeti telefonda itiraf edince yakalandı! zaman aşımından ücretsiz

Oluşturma Tarihi: 22 Eylül 2022 13:07

Konya’da 28 yıl önce cesedi boş bir arazide bulunan Mehmet Ali Atıcı’yı (54) öldürdüklerinin ortaya çıkması üzerine gözaltına alınan Komşu Ahmet E. (53) ile durumu haber vermeyen kuzeni Mustafa E.’yi öldürdükleri ortaya çıktı. FETÖ soruşturması kapsamında görevden alınan polis memuru, savcılık soruşturmalarının ardından 20 yıllık zamanaşımı nedeniyle serbest bırakıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, 1994 yılında Meram ilçesi Alpaslan Mahallesi’nde boş arazide kafasına sert bir cisimle vurularak öldürülen Mehmet Ali Aıcı’nın “çözülmemiş” dosyasını 6 ay yeniden inceledi. evvel. Kurulan özel ekip, Aıcı’nın ailesi, akrabaları ve mahalledeki komşularıyla temasa geçti. Polis, yaptığı araştırma sonucunda, Aıcı’nın komşularından Ahmet E.’yi tedirgin davranışları ve çelişkili ifadeleri nedeniyle teknik ve fiziki olarak takibe aldı.

Cinayeti Kuzenine Telefonda Anlattı

Polis, Ahmet E.’nin FETÖ soruşturması nedeniyle 2018 yılında polislikten ihraç edilen amcasının oğlu Mustafa E. ile sık sık telefonda konuştuğunu tespit etti. Bu sırada paniğe ve korkuya kapılan Ahmet E., telefonda konuştuğu Mustafa E.’ye komşusu Atıcı’yı öldürdüğünü söyledi. Mustafa E. ayrıca kendisine korkmaması gerektiğini ve olayın üzerinden yıllar geçtiği için yakalanmasının mümkün olmadığını söyledi. Bunun üzerine polis, Ahmet E. ve Mustafa E.’yi gözaltına aldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

20 YIL ZAMAN AŞIMI NEDENİYLE YAYINLANDI

Suçunu itiraf eden Ahmet E. yaptığı açıklamada, “Komşum Mehmet Ali Shooter, 1994 yılı Ağustos ayında gece izinsiz olarak müstakil evimin bahçesine girdi. Ben de tepki verdim. Aramızdaki tartışma kavgaya dönüştü. yanımdaki babamı demir sopayla dövdük atıcı yere yığılmıştı bu yüzden atıcıyı 3 tekerlekli motorsikletle boş bir alana alıp çöpe attık kimseye söylemedik Olayla ilgili babam 1997 yılında vefat etti” dedi.

28 yıl önce işlediği cinayeti telefonda itiraf edince yakalandı.  Zamanaşımı ile serbest bırakıldı.

Ahmet E. daha sonra Cumhuriyet savcısı eşliğinde olayın nasıl olduğunu evin bahçesinde ve boş alana attıkları atıcıyı anlattı. Ahmet E. dün ‘kasten adam öldürmek’, kuzeni Mustafa E. ise ‘suçu ihbar etmemek’ suçundan adliyeye sevk edildi. Ahmet E. ve Mustafa E. savcılıktaki ifadelerinin ardından suçun Türk Ceza Kanunu’na göre 20 yıllık bir süreyi geçtiği gerekçesiyle serbest bırakıldı.

Leave a Comment