5. Gün Olimpiyat elemelerinden sonuçlar, öne çıkanlar ve canlı yayın

5. gün 2022 ISA Dünya Sörf Oyunları hayal kırıklığına uğratmadı ve aksiyonla doluydu.

Ana kuradaki atletler yarışmadılar, ancak yine de Huntington Beach, California’da canlı bir atmosfer yaratmak için hazırlandılar.

O gün hayatta kalanlar için, bazen arka arkaya üç tur sörf yapmak gibi bir durum söz konusuydu.

Bu etkinlik, kazanan erkek ve kadın milli takımları için iki kota yeri sağlayarak Paris 2024’e giden sörf yolunun başlangıcını işaret ederken, Uluslararası Sörf Derneği (ISA) bugün Olimpiyat eleme sürecindeki ikinci etkinliğin tarihlerini açıkladı.

bu 2023 Surf City El Salvador ISA Dünya Sörf Oyunları 30 Mayıs – 7 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında olacaktır.

Ama El Salvador’a gitmeden önce, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için ilk sörf noktalarını kimin yöneteceğini ve kazanacağını görelim.

Beşinci günün tam özeti için okumaya devam edin ve aksiyonu canlı olarak yakalamak için Olympics.com’u açtığınızdan emin olun.

günün anı

Henüz 13 yaşında, Yang Siqi Çin bugün tarih yazdı.

Genç yıldız, toplam 9.00 puanla repesaj 4’ü ikinci bitirdikten sonra ISA Dünya Sörf Oyunlarında şimdiye kadarki diğer Çinli sörfçülerden daha fazla ilerleme kaydetti.

Çinli bir sörfçünün önceki en iyi sonucunun 61. olduğu anlaşılıyor. Genç, beşinci raundu geçtiğine göre, elde edebileceği en düşük olası sonuç 29’dur.

Yang, sörfünü son birkaç ayda bile önemli ölçüde geliştirdi.

Haziran ayında 37. sırada tamamladı. 2022 ISA Dünya Gençler Sörf Şampiyonası.

Bu yetenekli cep roketinden daha fazlasının geleceğinden şüpheleniyoruz.

Çin’den Yang Siqi, 2022 ISA Dünya Sörf Oyunları’nda

Gözümüze çarptı: Sportmenlik

belki bizde vardı Dünya Barış Günü aklımızda (21 Eylül) ya da belki sadece sahildeki iyi hislerdi, ama bugün sahilde kayda değer miktarda nezaket ve sportmenlik vardı.

Sarılmak, beşlik çakmak, gülümsemek veya başka birinin ekipmanını taşımak olsun, Huntington Beach’te bugün gerçekten iyi bir his vardı.

Koşullar bazen mükemmel olmaktan uzaktı. Dalgalar keskindi ve çoğu zaman tahmin edilemezdi, bu nedenle bazı sporcular rekabetlerinin sona ermesini hayal kırıklığına uğratarak suyu terk etti. Ancak ortam hoş kalmaya devam etti ve genel görünüm, güneşli bir Eylül gününde sahilde olmanın kendi içinde minnettar olunması gereken bir şey olduğuydu.

Olduğu gibi: 2022 ISA Dünya Sörf Oyunlarında Beşinci Gün

Fitness bugün devreye giren büyük bir faktördü. Frederico Morais (POR) ve Rio Waida (INA) gibi sporcular için, hayatta kalmak ve Perşembe günkü aksiyona kadar ilerlemek için üç kez sörf yapma ihtiyacı vardı.

Parite ayrıca günün en sıcak günlerindeydi (repeşaj 4, ısı 9) Meksika’yla ticaret dalgaları Sebastian Williams ve İtalya’nın Jesse Mendes. Morais’in bir sonraki elemeye geçeceği, hararet bittikten ve son hakemin skoru ortaya çıktıktan sonraydı. Rakibini canlı tutmak için son dakikada sağlam bir 6.13 sayılık dalgayı ezdi.

Her ikisi de Waida ile 5 eleme galibiyetini sonuna kadar etkileyici bir şekilde kazandı ve 9.17’lik bir skor elde etti.

Kadınlar için Çarşamba, Zoe McDougall şovuydu. Amerikalı, en yüksek iki genel sıcaklık sonucunu (12.90 ve 12.83) iddia etti ve en yüksek tek dalga puanı (6.83) için Avustralyalı India Robinson’dan (7.33) sonra ikinci oldu.

16 – 24 Eylül

Sörf | Olimpiyat Elemeleri | ISA Dünya Oyunları | Huntington Sahili

Tahmin: Altıncı gün eylemi ve hava durumu

Perşembe günü, sahilde ana beraberlik ısınmalarının yarıştığı aksiyon dolu bir sabah olacak.

Tahmin, 3-4 ft dalgalara ve gün boyunca inşa etmeye devam edecek olan tipik hafif erken rüzgara sahip. Rüzgâr gerçekten hızlanana kadar yarışmayı planlayacak her şey o gün için yapılmış olacak.

İlk iki sırayı hangi erkek ve kadın milli takımlarının alacağına dair tablo netleştikçe işler ilginçleşmeye başlıyor. Paris 2024.

Erkeklerde, hepsi aynı puanda olan Fransa, Portekiz, ABD, Japonya ve Brezilya ve Avustralya’ya dikkat edin.

Kadınlarda aynı ülkeler favori olarak kabul ediliyor, ayrıca Kanada ve Almanya.

Leave a Comment