Adalet nasıl öldü? Jaguar cinayet davasında çıkarılan keşif emri

class=”medyanet-inline-adv”>

Mahmut Bisiklet, kendisinden ayrılmak isteyen eşi Adalet Bisiklet’in başka biriyle ilişkisi olduğunu öğrendi. Daha önce eşine hediye ettiği akıllı saatten 21 Haziran 2021’de pozisyonunu buldu. Eşinin ağabeyi Selahattin Erbek ve amcasının kızı Öznur Erbek ile öz kardeşi Fırat Bike ve arkadaşı Furkan Özcan’ı da yanına alarak yerinin belirttiği Büyükçekmece’deki parka gitti. Adalet Bisiklet, yanında Gökhan Denli ile bankta oturuyordu. Mahmut Bike, Gökhan Denli’ye saldırıp bıçakladı, ardından tabancayla vurarak öldürdü. Adalet Bisiklet’i evine götürmek için arabasına bindirdi. Otomobilde bulunanların iddiasına göre Adalet Bisiklet, D-100 Karayolu üzerinde Mahmut Bisiklet’in otomobilinden düşerken, arkadan gelen Fırat Bisiklet, yanlışlıkla Adalet’i Jaguar marka otomobiliyle ezdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

TORE CİNAYET VAKA

Olayın ardından Mahmut Bisiklet, Fırat Bisiklet, Furkan Özcan ve Öznur Erbek tutuklandı. Selahattin Erbek yakalanmadı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 kişi hakkında namus cinayeti iddiasıyla iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açtı.

Bakırköy 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada mahkeme keşif yapılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, sanıklarla birlikte Adalet’in öldüğü yere gidecek ve sanıklara Adalet’in arabadan nasıl düştüğü ve arkadaki arabanın altına nasıl düştüğü sorulacak.

Leave a Comment