Ali Koç: Belki bu sezon yabancı bir hakem yargılanabilir

Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) İstanbul’da düzenlediği genel kurulu sona erdi.

Avrupa kulüp temsilcilerinin Çırağan Otel’de bir araya geldiği toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan ECA Başkanı Nasser Al-Khelaifi, toplantının oldukça verimli ve olumlu bir ortamda gerçekleştiğini söyledi.

Al-Khelaifi, Avrupa’daki bazı kulüplerin desteklemeye devam ettiği Avrupa Süper Ligi ile ilgili, “Avrupa Süper Ligi’ni kurmak isteyen takımlar UEFA organizasyonlarına katılarak başarılarını kutluyor. Her şey yolunda gidiyor. Şu anda bir Avrupa Süper Ligi var ve Avrupa Süper Ligi diye bir şey yok. Zaman olmayacak.” söz konusu.

TÜRKİYE’DE YABANCI HAKEM UYGULAMASI

ECA Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bir gazetecinin “Türkiye’de yabancı hakem uygulaması olabilir mi?” sorusuna, “Sözlerimi özenle seçeceğim. Yunanistan, Suudi Arabistan gibi farklı federasyonlar denedi. 20 elitten Hakemler, şu anda 5 “6 hakemimiz eksik. Belki bu sezon denenebilir.” yanıtını verdi.

Türkiye’deki maçların çok durduğunu ve 8-10 dakikalık normal sürede Avrupa’daki maçlara göre zaman kaybı olduğunu belirten Koç, Avrupa’daki maçların daha akıcı geçtiğini söyledi:
“Türkiye’nin en büyük sorunu maçların süresinin çok uzun olması. Avrupa’ya göre maçlar 9-10 dakika daha yavaş oynanıyor”

DÜNYA KUPASI NEDENİYLE LİGLERE VERİLECEK ARAMA

ECA Başkan Yardımcısı Edwin Van Der Sar, Katar’daki Dünya Kupası nedeniyle ülkelerdeki liglerin askıya alınmasıyla ilgili olarak, “Koşullara ayak uydurmak zorundayız. Kolay değil ama kulüpler gerekli planlamayı yapacak. Dünyanın en iyi futbolcuları Katar’daki Dünya Kupası’nda mücadele edecek.” ifadelerini kullandı.

ECA Yönetim Kurulu Üyesi Lina Souloukou, kadın futbol kulüplerinin artık ECA’ya üye olabileceğini ve ECA bünyesinde bir birim kuracaklarını ve kadın futbolunun destekleneceğini söyledi.

Leave a Comment