Almanya’dan görülmemiş Rus propagandası! Putin’den nefret eden herkese kapılarını açtı

sarhoş, “Rusya bir şeyi anlamalı. Hepimizi asla öldüremeyeceksiniz. Neden biliyor musunuz? 24 Şubat’ta Rusya her yönden Ukrayna’ya saldırdığında, on binlerce yurttaşımız yurtlarını savunmak için yurt dışından döndü. Rusya’da seferberlik ilanının ilk gününde binlerce Rus yurt dışından uçak bileti aldı. Bu uçak biletlerinin büyük çoğunluğu birkaç saat içinde tükendi.” söz konusu.

Kuleba, Putin’in açıkladığı kısmi seferberlik kararını “mağlubiyet” olarak yorumladı. “Bu karar tüm dünyaya karşı bir yenilgi ilanıdır” ifadelerini kullandı.

“ADALET OLMADAN BARIŞ YOK”

Kuleba, Rusya’nın savaş suçları işlediğini ve yenilgiden sonra yargılanacağını savundu. “Rusya başarısız olacak ve eylemlerinin, savaş suçlarının, soykırım suçlarının, insanlığa karşı suçların sonuçlarına çok yakında katlanacak. Adalet yerini bulacak. Adalet olmadan barış olmaz. Rusya bu saldırganlıktan kaçamaz.” söz konusu.

“DÜNYADA UKRAYNA DIŞINDAKİ HERHANGİ BİR ÜLKE DAHA FAZLA BARIŞ İSTİYOR”

Tüm dünyanın Rusya ile müzakere masasına oturup oturmayacaklarını merak ettiğini söyleyen Kuleba, şunları kaydetti: “Birçoğunuz muhtemelen beni dinliyor ve barışçıl bir çözümün mümkün olup olmadığını merak ediyorsunuz. Rusya ve Ukrayna ortak bir masaya gelip gelmeyeceklerini soruyorsunuz. Çok açık konuşacağım. Dünyada hiçbir ulus barışı Ukrayna’dan daha fazla istemez. Barış ve istikrarlı kalkınmadan başka bir şey istemedik. “Savaşı asla istemedik, asla seçmedik. Sadece normal bir hayat yaşamak istiyoruz. Ancak Ukrayna’nın barış arzusu burada yeterli değil. Öte yandan sadece şiddetin dilini, silahların dilini görebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

NATO, Çin'i Rusya'ya çağırdı

Leave a Comment