Antalya’da ev sahibi kiracısının evine baltayla saldırdı

Hasta anne ve babasını evine koymak isteyen ev sahibi, kiracının evi boşaltmaması nedeniyle kapılara baltayla saldırdı. İddiaları kabul etmeyen kişi, kiracının kapıyı kırdığını söyledi.

Son günlerde yaşanan yüksek konut artışı, kiracılar ve ev sahipleri arasında sorun haline geldi.

Yüksek oranda artış yapan ev sahipleri, kirayı kabul etmeyen vatandaşları acımasızca tahliye etmeye karar veriyor.

Bu sefer görüntülerin adresi Antalya…

Ev sahibi baltayla kapılara saldırdı

Muratpaşa semtinde yaşayan Ali ve aşk çifti 7 yıldır aynı dairede kiracı olarak yaşamaktadır.

Çift, ev sahibi Mehmet G.’nin akşam saatlerinde evlerine gelip tahliyelerini istediğini ve baltayla kapılarını kırdığını iddia ederek polise şikayette bulundu.

Antalya'da ev sahibinin kiracısının evine baltayla saldırdığı iddia edildi #1

İddiaları yalanladı.

Ev sahibi Mehmet G., hasta anne ve babasını getirmek istediğini söyleyerek kiracısını bir yıllığına evden çıkmaması konusunda uyardı.

İHA’nın transferine göre; Ayrıca iddiaları yalanladı ve kiracının kapıyı kendisinin kırdığını iddia etti.

Antalya’da ev sahibinin kiracısının evine baltayla saldırdığı iddia edildi VİDEO

Antalya #2'de ev sahibinin kiracısının evine baltayla saldırdığı iddia edildi.

Baltayı görünce kapıyı kapatmaya çalıştım.”

Sevda Kaplan, evin kirasının birkaç ayda 1.150 liradan 2 bin 250 liraya, ardından 3 bin liraya çıkarıldığını açıkladı. 3 bin lira kabul ettik ama uygun bir ev bulursak gideceğimizi söyledik. Konu kapanmıştı. Sonra yine üzerimizde psikolojik baskılar oluşturmaya başladı. Biz dışarı çıkarız diye düşündük ama onlar idare etmek zorundaydı, yoksa noterden tebligat alırdık ve bu süreçte kendimize dikkat ederdik. Sonra annesini getirmek istediğini söyledi. Biz de ona başka bir ev kiralamasını ve bir kısmını kendimiz ödemesini teklif ettik. O da kabul etti.

Ancak dün eşimle telefonda tartıştık. İki dakika sonra kapı zilim çaldı. Açtığımda bana saldıracak gibiydi. Baltayı görünce kapıyı kapatmaya çalıştım. O da açmaya çalıştı. Kapıyı kapattım ve 4 yaşındaki oğlumla odaya girdim. Kapıyı kapatır kapatmaz baltayla kapıya vurmaya başladı. O sırada binadaki diğer komşular müdahale etti. Eğer o kapıyı kapatmasaydım, o da bana bir şey yapacaktı. Çünkü o kördü.” söz konusu.

Antalya'da ev sahibinin kiracısının evine baltayla saldırdığı iddia edildi #3

Asgari ücretle yaşayan insanlarız.

Şiddet olduğunu iddia eden Kaplan,, “Eşim evde yokken bildiğin halde bana ve çocuğuma yaptığın bir şiddet var. Bu kiraların artmasının sebebi ben değilim. Asgari ücretle yaşayan insanlarız. Çocuğumun hayatındaki o anların göz ardı edilmesini istemiyorum. Çocuğum psikolojik olarak çok kötü etkilendi. O anda çocuğum ‘Annemi öldürecek’ diye bağırdı. Kadın kafamla ona karşı koyamadım” ağladı.

Kapının kırıldığını bile bilmiyordum”

Ev sahibi Mehmet G. “EBulamadıklarını söylediler v. Emlakçılardan ilanları attım ama bakmadılar bile. Ayın 8’inde 4 bin liraya ev buldular. Kiralarını bir yıl önceden ödersem evi terk edeceklerini söylediler. Böyle olmaz dedim ama yine de 4 aylık kirayı ödeyebilirim, onu da kabul etmediler. Dün konuşmak için Ali Kaplan’ı aradım. Ailemin kışın gelmesi gerektiğini söyledim. Benden evi boşaltmamamı ve mahkemeden çıkarmamı istedi. Yüz yüze konuşmak istiyorum dedim, ‘dükkana gel ağzını burnunu kırarım, kiranı ödemem’ dedi. Ona eve gelmesi gerektiğini söyledim. ‘Orada kim burnunu kıracak’ dedim.

Tartıştığımız için arkadaşımı da yanıma aldım ve her ihtimale karşı eve gittim. Kapıyı eşi açtı, eşini sorduğunda gelmediğini söyledi. ‘Seninle konuşacak bir şeyim yok, Ali ile konuşmam lazım’ deyince bağırmaya başladı. Diye bağırınca dışarı çıktım. Kapının kırıldığını bile bilmiyordum. Ben ev sahibiyim, 15 bin lira kapı oldu, neden kendi kapımı kırayım? Sanırım Sevda bozdu. Tek dertleri olayı basına duyurmak ve bedava oturmak” dedi. söz konusu.

Antalya #4'te ev sahibinin kiracısının evine baltayla saldırdığı iddia edildi.

Antalya #5'te ev sahibinin kiracısının evine baltayla saldırdığı iddia edildi.

Leave a Comment