Beşiktaşlı Dele Alli’nin gözü Fenerbahçe’de – Beşiktaş (BJK) Haberi

Dele Alli, transfer döneminde Beşiktaş’ın en büyük bombacılarından biri oldu. İngiliz süperstar Sivasspor karşısında 78 dakika, Ankaragücü karşısında 66 dakika süre aldı. Alli, Başkent ekibine karşı ilk gol sevincini yaşadı. Ancak sonrasında sakatlanarak Başakşehir-İstanbulspor maçını kaçırdı. Milli ara 26 yaşındaki oyuncu için adeta ilaç oldu. Alli sakatlıktan kurtuldu. Arkadaşları izinliyken özel antrenmanlarla Fenerbahçe derbisine hazırlanmaya başladı. Yıldız futbolcu kısa sürede yaptığı çalışmaların faydasını gördü. Takımla birlikte katıldığı antrenmanlarda antrenörüne dev mücadeleye hazır olduğunu gösterdi.

İsmail kendinden çok emin

Valerien Ismael, öğrencisinin şu ana kadarki performansından son derece memnun. Fransız teknik adam, derbi planlarında Dele Alli’ye önemli bir rol vermeyi planlıyor. Büyük maçların özel oyuncularla kazanılacağını düşünen İsmail, bu konuda öğrencisine güvenir. Beşiktaş, Başakşehir ve İstanbulspor’a karşı hücum organizasyonlarında zorlandı. 46 yaşındaki teknik adam, Fenerbahçe derbisinde bu sorunu Alli’nin yaratıcılığı sayesinde aşacaklarına inanıyor.

derbileri sever

Dele Alli, Tottenham döneminde Londra Derbilerinde birçok kez rol aldı. İngiliz yıldız, ezeli rakibi Arsenal’e karşı çıktığı 11 maçta 2 gol attı ve 2 asist yaptı. Bir başka Londra ekibi olan Chelsea’ye karşı Alli, Tottenham formasıyla 10 maçta mücadele etti, 6 kez fileleri salladı ve 2 gole de hazırdı.

Leave a Comment