Bitcoin Düşerken Balinalar Bu Altcoin’e Koştu! › CoinTürk

Okuma zamanı: 3 Bir dakika

kripto para balinalarıGeçen hafta davranışta büyük bir değişiklik gözlemlendi. Bu değişiklikle birlikte balinalar, uzun zamandır beklenen The Merge güncellemesinden önce dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’u (ETH) destekledikten sonra artık Ripple’ın XRP’sine odaklanıyor gibi görünüyor.

Balinalar Ethereum’dan Uzaklaşıyor

Geçen hafta Birleştirme güncellemesibaşarıyla tamamlandıktan sonra ETH fiyatı sert düştü ve en büyük altcoin bir haftada yüzde 20’den fazla kaybetti. ETH, yazı yazılırken 154.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile günlük yüzde 4.53 düşüşle 1.270 dolardan işlem görüyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’e göre, büyük Ethereum cüzdanlarının sahipleri The Merge güncellemesini takip ediyor. altcoinŞunlara olan ilgilerini büyük ölçüde kaybettiler:

15 Eylül’de Ethereum Birleştirme ana adreslerde davranış değişikliğine neden oldu. Proof of Stake’e geçişten sonraki 6 gün içinde 1.000 ila 10.000 ETH arasında tutan adresler varlıklarının yüzde 2.24’ünü sattı. 100 ile 1000 ETH arasında tutan adresler varlıklarının yüzde 1,41’ini sattı.

ETHsatışta olduğu görülüyor. Altcoinlerin büyük çoğunluğu haftalık bazda tek haneli yüzdeleri kaybederken, ETH fiyatı yüzde 20’den fazla düştü. Öte yandan kripto para piyasalarında negatif akıma karşı işlem gören bir altcoin var: Ripple tarafından çıkarılan XRP.

Balinalar Tarafından Çalıştırılan Altcoinler

Geçen hafta, Ripple haftalık grafiklerde yüzde 20 yükseldi. XRPgüçlü satın alma baskısı ile karşı karşıya. Yazma sırasında, XRP günlük yüzde 2,26 artış, haftalık yüzde 25,42 artış ve 20,8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 0,4213 dolardan işlem görüyor. Fiyat XRP ihraççısındaki son artış dalgalanmaABD’nin düzenleyici SEC tarafından açılan davada ABD’nin olası bir anlaşmayı dört gözle beklediği haberlerinin ardından geldi.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment’e göre, XRP’nin fiyatı geçen hafta yüzde 17 artarken, Bitcoin yüzde 5 ve Ethereum yüzde 16 düştü. Veri sağlayıcıya göre, XRP’nin bu yükselişi, Ripple ve SEC arasında devam eden yasal savaşın bir sonucu ve esas olarak yatırımcıların altcoine yönelik iyimserliği yüksek balina aktivitesi tarafından tetiklendiğinden.

XRP dışındaki çoğu altcoinin yanı sıra, Bitcoin de geçen hafta yüzde 7 düşerek güçlü bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) artan enflasyonla mücadele için faiz oranlarını 75 baz puan artırmasının ardından, BTC fiyatı Yeni haftada 19 bin doların altına inerek 18 bin 125 dolara düştü. BitcoinYazım sırasında, son 24 saatte yüzde 0,27 düşüşle 18.827 dolardan işlem görüyor.

Leave a Comment