BYU futbolu: Zorlu rakipler 19 Nolu Cougars’ın koşu oyununu boğdu

BYU acele saldırısında yanlış olan ne?

Bilirsiniz, geçen sezon, gelecekteki NFL’nin Tyler Allgeier’in geçmiş rakiplerine ara sıra geri dönen Lopini Katoa’nın yardımıyla güç vermesiyle durdurulamaz görünüyordu?

Peki Cougars’ın, Kalani Sitake döneminin en iyisi olması gereken ve tüm zamanların en iyilerinden biri olan çok abartılı hücum hattında neler oluyor?

19 Numaralı BYU’nun sezonundan üç hafta sonra, 2-1 Cougars Cumartesi günü LaVell Edwards Stadyumu’nda 3-1 Wyoming ile karşılaşmaya hazırlanırken bu sorular sağa sola fırlıyor. Başlangıç ​​20:15 MDT’de; ESPN2 yayını yapacak.

“BYU’da top koşturmaktan gurur duyuyoruz. İyileşmek istiyoruz. Bunu geliştirmek istiyoruz. Bu hafta koşu oyununda daha iyi olacağız. … O çizgimiz zor. Onlar büyük. Tecrübeliler. Bu işi tekrar rayına oturtacağız.” — BYU sıkı son Isaac Rex

Cal transferi Chris Brooks, şu anki Atlanta Falcon Allgeier’in yerine RB1 ve Katoa’yı altıncı sezon için geri alırken, BYU Güney Florida’nın 50-21’lik galibiyetinde 314 yard koştu. Puka Nacua’nın maçın başındaki 75 yarda touchdown’ı, bu toplama katkıda bulundu.

“Sadece üç maçımız var ve bu sadece garip bir örneklem büyüklüğü, çünkü ilk oyunda istediğimiz her şeyi yapabilirdik ve 300 yard koştuk ve herkesi olduğu gibi normal bir rotasyonda oynamak zorunda değildik. planlı,” saldırı koordinatörü Aaron Roderick dedi.

Bununla birlikte, 2. Haftada Baylor’a karşı Cougars, 33 denemede, taşıma başına 2.5 yarda sadece 83 hızlı yarda koydu. 3. Haftada daha da kötüleşti, çünkü Oregon’un erken gerisine düştüler, bir yakalama oyununda topu daha fazla atmak zorunda kaldılar ve 24 taşımada sadece 61 acele yarda ile bitirdiler.

Brooks, USF’ye karşı 135 yarddan Baylor’a karşı 31’e ve Oregon’a karşı 28’e çıktı.

“Baylor (koşmaya karşı) çok iyiydi ve sonra üçüncü oyunda pas geçen bir maçtı. Atmak zorunda kaldık, ”dedi Roderick. “Yani, geri dönüş rotasyonumuzun ne olduğunu veya bunun gibi bir şeyi tam olarak bildiğimizi söylemek için henüz yeterli bir örneklem büyüklüğü olduğunu düşünmüyorum.”

Açıkçası, her oyunda zorluk derecesi arttı ve Cougars, ördeklere karşı ikinci yarıya kadar koşuyu bırakmadı. Autzen’deki ilk serilerinde ikinci ve 15 ve üçüncü ve 10’da oyun oynamayı denediler.

BYU geri koşan Lopini Katoa, BYU’nun 3 Eylül 2022 Cumartesi günü Tampa, Fla’daki Raymond James Stadyumu’nda USF’ye karşı sezon açılışında büyük bir kazanç elde ediyor.

Robert W. Grover, Çöl Haberleri için

“Kazanmayı umursamıyorsanız, bütün günü topu nasıl çalıştıracağımızı bulmaya çalışarak geçirebilirdik. Kazanmak istiyorsan atmalısın, yakalamaya çalışmalısın,” dedi Roderick. “Bütün günü hangi koşu oyunlarını en çok sevdiğimiz deneyerek geçirmek için yeterli eşyamız kalmamıştı. atmak zorunda kaldık.”

Sonuç olarak, Cougar’lar şu anda ülke genelinde maç başına koşan yarda (152.0) ve toplam hücumda (435.0) 56. sırada. Açıkçası, Roderick’in 2022’deki hücumundan beklenen bu değildi.

Roderick panik yapmıyor.

“Biz sadece hücumumuzu yapacağız” dedi. “Yani, yıllardır topu çok iyi yönetebiliyoruz ve bunu tekrar yapabileceğiz.”

Brooks, sezon öncesi eğitim kampının başından beri medyaya açıklanmadı; Katoa Çarşamba günü gazetecilerle konuştu ve “kesinlikle bunun üzerinde çok çalıştıklarını” ve bunu devam ettirmek için istekli olduklarını söyledi.

Roderick ve Katoa, Wyoming’in güçlü bir koşu savunmasına sahip olduğunu, bu yüzden kolay olmayacağını söyledi. Kovboylar, geçen hafta Laramie’de 17-14’lük bir galibiyetle Hava Kuvvetlerini 171 acele yarda tuttu. Falcons sahada maç başına 508,5 yard ortalama tutturuyordu, ülke birincisiydi.

Katoa, “Temelde mojomuzu geri almamız, bu hafta zeminde iyi yardalar almamız gerekiyor” dedi.

En iyi iki alıcısının (Puka Nacua ve Gunner Romney) hizmetlerine sahip olamamak da hücumu engelledi ve defansların kutuyu yığmasına ve koşuyu geri almaya odaklanmasına izin verdi. Roderick, yıldızların Cumartesi günü oynayabileceğinden “umutlu” olduğunu söyledi, ancak nakaratın “aynı eski kırık rekor” olduğunu kabul etti.

Sıkı son Isaac Rex, koşu oyununun sadece geri dönüşlerin ve hücum hattının sorumluluğu olmadığını söyledi. Sıkı uçlar ve alıcıların da yardım etmesi gerektiğini söyledi.

Rex, “BYU’da top koşturmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Daha iyi olmak istiyoruz. Bunu geliştirmek istiyoruz. Bu hafta koşu oyununda daha iyi olacağız. … O çizgimiz zor. Onlar büyük. Tecrübeliler. Bu işi tekrar rayına oturtacağız.”

Wyoming, maç başına sahada 126,2 yarda bırakarak ülke genelinde 59. sırada yer alıyor. Illinois’in açılışta 260’ı ve AFA’nın koşu oyunundaki hünerini koyduğunu düşünürsek, bu göründüğünden daha iyi.

Katoa, “Zor ve fiziksel bir maç olacağını biliyoruz ve koşu oyunu, topu elimizde tutmak ve hücumlarını saha dışında tutmak için çok önemli olacak.” dedi.


Havadaki pumalar

19 BYU’da (2-1) Wyoming (3-1)

Cumartesi, 20:15 MDT

LaVell Edwards Stadyumu

Provo, Utah

TELEVİZYON: ESPN2

Radyo: KSL Haber Radyosu 102.7 FM/1160 AM

Leave a Comment