CAA Not Defteri: Sonbaharın Gelişi Yeni Bir Sezonu Birçok Şekilde Getiriyor

UAlbany futbol tarihindeki en anlamlı galibiyetlerden biri, 2019 FCS Playofflarında Central Connecticut’ı 42-14 mağlup etmesidir.

Mavi Şeytanlar Casey Stadyumu’na geri döndü ve Büyük Danimarkalıların program tarihindeki ilk playoff galibiyetini aldığı üç yıl öncesine göre bahisler önemli ölçüde farklı olsa da, UAlbany teknik direktörü Greg Gattuso bu 4. Hafta karşılaşmasının önemini vurguladı.

“Oraya çıkacağız ve bizim için gerçekten önemli bir futbol maçı oynayacağız” dedi. Hepsi önemli ama doğru yönde ilerlemek için iyi oynamalı, bitirmeli ve ilk galibiyetimizi almalıyız.”

2022 Central Connecticut vs UAlbany

Büyük Danimarkalılar, Koçlar Anketi’nde 18. sırada yer alan ve Monmouth’ta 2. Haftada benzer bir atış kazanan Fordham’a 48-45 yenerek 0-3’e düştü. Büyük 12 Konferansı şampiyonu Baylor’a sezonun açılış gezisinden sonra, UAlbany’nin konferans rakibi New Hampshire’a ve geçen haftaki çatışmaya karşı kayıpları toplam sekiz puandı.

Gerilemelere rağmen, oyun kurucu Reese Poffernbarger bir vahiydi, en son geçen hafta geçen 412 yarda ve sezon için hiçbir müdahaleye karşı altı touchdown ile bir program rekoru kırdı. Todd Sibley, Danimarkalıların FCS rekabetiyle yaptığı iki maçın her birinde 100 yard geride kaldı ve defansif AJ Simon erken bir göze çarpan oldu. Bu üç oyuncu, Jeff Undercuffler, Karl Mofor ve Jared Verse’in ayrılışıyla bu takımın sezona girmesinden önce tartışmasız en acil üç soru işaretini doldurdu.

Parçalar orada; Şimdi zorluk, sezon bir sonraki aşamasına geçerken onları bir araya getirmek oluyor. Aynı şey tüm Koloni Atletizm Birliği için de geçerli.

UAlbany’s, bu hafta CAA takviminde tesadüfen tek konferans dışı tarih. Bu, bir şampiyonluk iddiasında bulunma nihai hedefine vites değiştirmede bir dönüm noktası hafta sonu. Şimdiye kadar New Hampshire ve Rhode Island için ikişer adet olmak üzere CAA oyunları oynanmış olsa da, tüm konferans 4. Haftanın sonunda mücadeleye girecek.

Sonbaharın resmi başlangıcına denk gelen, çoğunlukla dolu dolu ilk konferans haftasonunda eğlenceli bir simetri var. Lig rekabeti, bunun dışında herhangi bir sonucun etkili olmadığı, kendi başına başka bir sezondur. Her takım ve her takım, konferans şampiyonluğu ve onunla birlikte gelen playoff daveti için hayattadır.

CAA unvanını kazanamayan takımlar için bile, konferans oyunu sezon sonrası özgeçmişlerini yeniden yazma şansı veriyor. Central Connecticut ile bu tarihi playoff maçına ulaşmak için UAlbany, 1-2 konferans dışı programından 6-2 CAA rekoru ile başarılı bir şekilde toparlandı.

Gattuso, “Dün onlarla konuştum, kalpten kalbe anlaştık. Onlara, ‘Hayal kırıklığı tamam. Bunu tanımlamanız ve bunun normal olduğunu anlamanız gerekiyor’ dedim. “Çok sinirlenemeyiz. Sorunları çözmemiz ve daha iyi olmamız gerekiyor. Ve çocuklar şimdiye kadar buna tepki gösterdiler.”

Maine, New Mexico’daki Orono’dan birkaç saat dilimi uzaklıkta ve ondan birkaç bin fit daha yüksekte orantısız bir FBS kaybıyla başlayarak 0-3’te benzer bir konumda kendini buluyor. Kapanma kaybından bu yana, Black Bears, ACC’den Boston College’a mücadele etmeden önce Colgate’e 21-18 kalp kırıcı attı.

Maine’deki ilk yıl antrenörü Jordan Stevens, “Oyunun her aşamasında bir adım ileri gittik” dedi. “Sonuna kadar gerçekten oyunun içindeydik ve dördüncü çeyrekte bunu bağlayacak bir pozisyonda olma fırsatımız oldu.

İlk üç maçta gösterdikleri büyüme, takdir edilmesi gereken bir şey” dedi. “Doğru yönde ilerliyoruz ve iyileştirme yapmak istediğimiz alanlarda iyileştirmeler yapıyoruz.”

Kara Ayılar Chestnut Hill’e gitti ve oyunun başlarında New Mexico’da veya Colgate’e karşı çok daha etkili bir şekilde hücum ettiler. Bu arada, üçü Justin Sambu’dan olmak üzere toplam dokuz çuvalla Kara Delik Savunmasının yeniden şekillendiğine dair işaretler görüldü.

Maine 4. Haftada veda ediyor, ancak CAA programını açmak için önemli bir ölçüm çubuğuyla geri dönüyor: hüküm süren lig şampiyonu Villanova.

Yelpazenin diğer ucunda William ve Mary var. Kabile, tümü konferans dışı oyunlarda Lafayette’i 34-7 yenerek 3-0’lık bir başlangıç ​​yaptı.

Leopars’a karşı baskın gösteri, bir FBS rakibinin Charlotte’ta yenilmesiyle ve sezona bolca yutturmaca ve beklentiyle gelen Campbell grubuna karşı bir boğuşma ile bir açılış gerginliğini kapattı. William & Mary’nin başlangıcı şüphesiz etkileyici, ancak Tribe koçu Mike London, konferans oyununun bahsi yükselttiğini anlıyor.

“3-0 olmanıza yardımcı oluyor ve bir FBS takımına karşıydı, ancak konferansı oynamaya hazırlanmak gibisi yok” dedi. “Bana göre CAA, FCS futbolundaki en zorlu konferans. İnsanlar sana bunu tartışırdı, ama sen etrafta ve ligde neler olduğunu görün.

London, “İçinde bulunduğumuz konumda olmak güzel, ancak konferanstaki rakiplerimizi yontmaya başlayana kadar henüz bir başarı yok” dedi.

Bu, Kabile için son iki sonbahar mevsiminde William ve Mary’ye elinden gelen her şeyi veren bir rakip olan Elon’a karşı gerçek bir testle başlar. Phoenix, Playoff’lara ulaştığı son sezon olan 2018’den bu yana ilk kez konferans dışı oyunu 2-1 bitirdi. Ancak Elon’un CAA’daki 4-1’lik başlangıcı, onu o sezon bir sezon sonrası eleme maçı olarak pekiştirdi.

2022 Elon, William ve Mary’ye Karşı

2019 ve 2021 kampanyaları sırasında ligde güçlü bir esneme yapmadan önce erken boşluklara düştükten sonra, Phoenix hızlı başlama ihtiyacının farkında. Geçen sezon William & Mary’ye verilen heyecan verici mağlubiyet neredeyse bir anlık görüntü sağladı ve Elon başlangıçta 21-0’lık bir ralliyi neredeyse tamamlıyordu.

Erken üç gol barajı, Phoenix’in Gardner-Webb karşısında 3. Hafta galibiyetinden farklı değildi, Runnin’ Bulldogs tüm gollerini ikinci çeyrekte bir telaş içinde attı – tam olarak olağanüstü bir oyun oynayan senaryo oyuncusu Marcus Hillman, dedi. Elon konferansta kaçınmak istiyor.

“Kendimizi oldukça iyi hissediyoruz, ancak memnun değiliz” dedi. “Birkaç çeyrek gol yemediği için yarım maç futbol oynayamazsınız.”

Yenilgisiz veya galibiyetsiz takımlar olsun, Hillman’ın sözleri sadece bireysel maçları değil, bir bütün olarak sezonu yansıtıyor. Yeni bir sezon geldi ve sonbahar her şeyi değiştirebilir.

Futbol Fitness

Richmond’un yeni koordinatör Billy Cosh yönetimindeki yeniden şekillendirilen hücumu, sezona girerken çok konuşulmadı. Aaron Dykes ve Savon Smith ile çok yönlü hücumun, Reece Udinski’nin oyun kurucu tecrübeli ustası ve Jasiah Williams ve Leroy Henley gibi geniş alıcıların dinamik oyun kuruculuğunun birleşimi, Örümcekleri erkenden düpedüz elektrik yaptı.

Ancak geçen haftaki CAA Not Defteri baskısında hücum hatlarının saha pozisyonunu belirlemedeki rolünü övdükten sonra, hattın hücumu dönüştürmedeki rolünün öne çıkması doğru.

Strateji veya performansla hiçbir ilgisi olmayan bir yön, Richmond’a güçlü başlangıcına yardımcı oldu.

“Geçen yıl birkaç adamımız vardı – Tim Coleman, Clayton [McConnell] — biraz beceriksizce oynuyor” dedi Spiders, Joe More ile mücadele ediyor. “Bu yıl genel olarak çok daha sağlıklıyız ve bu kesinlikle yardımcı oluyor. Ve şimdi, benimle Ryan Cole ve Cade arasında [Salyers]birlikte çok daha fazla futbol oynadık, bu yüzden aynı sayfadayız, aynı yöne gidiyoruz, aynı düşünüyoruz.

More, “İletişim ve sadece deneyimimiz kesinlikle birlikte daha iyi oynamamıza yardımcı oluyor,” diye ekledi.

Sağlık, Örümcekler serisini destekliyor ve zindelik de öyle.

Yeni bir suçun uygulanmasının belki de yeterince takdir edilmeyen bir unsuru, çamaşırhane görevlilerinin sorumluluklarındaki değişikliktir. Hava saldırısından ilham alan bir programa giden bir ekip kardiyo çağrısı yapıyor.

More, sistemi uygularken grubun en büyük zorluğunun “Bu hızlı tempo için forma girmek” olduğunu söyledi. “Geçen yıl biraz koştuk [uptempo offense]ama gerçek değildi [uptempo offense]. Orada burada birkaç oyunu biraz hızlı koştuk. Ama şimdi, gerçekten onu çalıştırmaya çalışıyoruz, elimizden geldiğince hızlı bir şekilde oynamaya çalışıyoruz.

“Tüm kamp ve yaz boyunca, gerçekten forma girmeye, vücudumuzu düzeltmeye ve gerçekten 70, 80 oyun oynayabilmeye odaklandık” diye ekledi.

Şimdiye kadar, Richmond bu sayı arasında bir ortalama alıyor: maç başına 75,6 oyun. Bu, bir sezon öncesine göre (66,3) maç başına neredeyse 10’luk bir artış ve 2022’de FCS arasında yedinci sırada yer alıyor.

More, Virginia’ya karşı 1. Haftanın vergilendirdiğini itiraf etti. Ancak, son zamanlarda eski bir spor salonu patronunun nihayet geri dönmesinden farklı olarak, “daha fazla oyun oynadıkça, daha fazla formda oluyoruz.”

Ve hey – spor salonu rejimine bağlı kalmak için ekstra motivasyona ihtiyacı olan herkes için, belki de koşu bandında bir Boss Hawgs tişörtü giymek cevaptır.

Sayılarla Eğlence

Sezonda şimdiye kadar en az dokuz çuvalla 25 FCS takımından beşi, herhangi bir konferansın çoğu olan CAA’dan geliyor. Bu, şimdiye kadar ulusta en çok bağlanan William & Mary’yi içeriyor.

  1. CAA (5): William ve Mary, 14; Rhode Island, 11; Elon, Maine, New Hampshire, 9
  2. SWAC (4): Jackson Eyaleti, 14; Alcorn Eyaleti, 12; Mississippi Valley State, Alcorn State, 9
  3. MVFC (3): Illinois Eyaleti, 13; Indiana Eyaleti, 10; Youngstown Eyaleti, 9

Tribe’ın FCS’nin en iyi geçiş yarışına liderlik etmek, ülkenin en üretken bireyi John Pius’tur. Bununla birlikte, biraz ironik bir şekilde, Rhode Island’ın AJ Pena’sı, ülkenin ilk 20’sinde yer alan diğer tek CAA çuval üreticisidir.

Bu, ligdeki savunma derinliğinin bir göstergesi. Yedi oyuncunun Elon için en az bir çuvalı var; New Hampshire’da en az bir tane olmak üzere altı tane var ve toplam dokuz Wildcats en az bir çuvala girdi.

İlk iki maçına sadece bir çuvalla giden Richmond gibi bir takım bile, sezon toplamını en az birinde beş ila beş oyuncuya yaydı.

Geçen hafta Lehigh’te iki çuval yapan Spiders’ın defans oyuncusu Marlem Louis, “Her hafta, benim kişisel bir kan davası oldu” dedi. “Pas-acele benim güçlü takımlarımdan biri olduğu için, bunu istatistik tablosunda göstermek istedim…Ama bütün bir d-line olarak, kesinlikle her zaman oyun kurucuya gitmek ve oyunu etkilemek istiyoruz. Sacks Bunu bir d-çizgisi olarak yapmanın yolu.”

Leave a Comment