Cenk Çelik’in silahla vurulduğu anlar kameralarda! Kılık değiştirmek için iki pantolon giyiyor

Oluşturulma Tarihi: 22 Eylül 2022 15:57

Ümraniye’de Cenk Çelik’i tabancayla vurduğu şüphesiyle aranan Özgür B., yurtdışına kaçmaya çalışırken Edirne’de yakalandı. Zanlı adliyeye sevk edildi. Yaralanma anı ve zanlının kaçtığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Olayın ardından zanlının, açıklamayı değiştirmek için üst üste giydiği pantolonlardan birini çıkardığı, atılan pantolonun cebindeki otel kartı sayesinde kimliğinin belirlendiği öğrenildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

17 Eylül 2022’de Ümraniye’de meydana gelen olayda Sedat Peker paylaşımlarıyla tanınan Cenk Çelik silahlı saldırıda başından vurularak ağır yaralandı. Saldırıdan sonra kaçtı ve kendini kaybetti.

30 MERMİ ALAN GLOCK MARKA SİLAH BULUNDU ATIK TOPLAMA

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada, silahla yaralanma anının güvenlik kameralarına yansıdığı belirlendi. Görüntülerde Cenk Çelik’e yaklaşan bir kişinin ateş ederek kaçtığı görüldü. Olayda kullanılan silah bir süre sonra Suriyeli bir çöp toplayıcısı tarafından bulunarak polise teslim edildi. Silahın Glock marka 30 şarjörlü tabanca olduğu belirlendi.

class=”medyanet-inline-adv”>

DEĞİŞTİRMEK İÇİN PANTOLON ÇIKARIYOR

Zanlının güvenlik kamerası görüntülerinin ardından polis, zanlının önce düşürdüğü şapkasına, ardından kılık değiştirmek için çıkardığı pantolonuna ulaştı. Şüphelinin olaydan sonra iki pantolonu üst üste giyip birini çıkararak açıklamayı değiştirmeye çalıştığı belirlendi. Pantolonun cebinde bulunan otel kartı sayesinde zanlının kimliğinin belirlendiği belirtildi.

Cenk Çelik'in silahla vurulduğu anlarda kılık değiştirmek için iki pantolonu üst üste giydi.

EDİRNE’YE TAKSİ İLE

Soruşturma sonucunda zanlının olaydan sonra taksiye binerek 1400 lira ödeyerek Edirne’ye gittiği belirlendi. Şüphelinin saldırıdan 10 gün önce Mersin’den İstanbul’a geldiği ve saldırıya hazırlanmak için bir otele yerleştiği öğrenildi.

ÜCRETLERİ KABUL ETMEYİN

Edirne’de düzenlenen operasyonda yurt dışına çıkmak için insan kaçakçılarıyla temas kurduğu tespit edilen Özgür B., yakalanarak İstanbul’a getirildi. Şüpheli, Cinayet Büro Amirliği’nde sorguya alındı. Zanlının ifadesinde suçlamaları kabul etmediği ve “İstanbul’a hiç gitmedim” dediği öğrenildi.

Cenk Çelik'in silahla vurulduğu anlarda kılık değiştirmek için iki pantolonu üst üste giydi.

class=”medyanet-inline-adv”>class=”medyanet-inline-adv”>

ADANA’DA CİNAYET İSTİYOR

Soruşturma kapsamında polis tarafından yakalanan Özgür B.’nin 2 Ağustos 2022’de Adana’nın Seyhan ilçesinde Ergin Opçin’i öldürmek suçundan arandığı ortaya çıktı. O sırada motosikletli iki kişinin saldırısına uğrayan Ergin Opçin’in , öldürüldü. Polis, tabancayı kullanan Tarık T.’yi kısa sürede yakaladı. Özgür B.’nin o olayda motosikleti kullanan kişi olarak arandığı öğrenildi.

Cenk Çelik'in silahla vurulduğu anlarda kılık değiştirmek için iki pantolonu üst üste giydi.

Polis tarafından işlemleri tamamlanan zanlı adliyeye sevk edilirken olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor.

Leave a Comment