Chattanooga vs. Illinois – Maç Özeti – 22 Eylül 2022

CHAMPAIGN, Ill. — — Chase Brown, arka arkaya beş maçta 100’den fazla yarda koşan ilk Illinois oldu, Tommy DeVito 329 yard ve üç touchdown yaptı ve Fighting Illini Perşembe gecesi Chattanooga’yı 31-0 mağlup etti.

Illinois 3-1’e yükseldi ve 2015’ten bu yana en iyi başlangıcını yaptı.

Illinois teknik direktörü Bret Bielema, “Sanırım kim olduğumuzu yeni anlamaya başlıyoruz” dedi. “Bu grubun çalışma şeklini gerçekten seviyorum.”

Brown, savunmanın Chattanooga’yı (3-1) ilk sürüşünde üçlük atmaya zorlamasının ardından 9 yardalık bir golle beş oyunluk, 64 yarda bir skorlama sürüşü yaptı.

20 taşımada 108 acele yarda ile bitirdi ve şu anda dört oyun boyunca 604 yard ile tüm FBS acelecilerine liderlik ediyor.

Mocs’un gol atmaya en yakın olduğu an, ikinci çeyreğin başlarında Illinois 16 yard çizgisine gittiklerinde geldi. Jartavius ​​Martin, Mocs tehdidini sona erdirmek ve 10-0 öne geçmek için bitiş bölgesinde Preston Hutchinson pasını seçti.

Chattanooga koçu Rusty Wright, “Bunu yapamazsınız, kime karşı oynadığınız umurumda değil” dedi. “Topu atmalısın, İkinci ve 10, tam orada ve oynamaya gidiyoruz. Bu beni sinirlendirdi, yalan söylemeyeceğim.”

Illini, 2015’te Western Illinois’e karşı kazandığı galibiyetten bu yana ilk golünü kaydetti.

Martin, “Bu savunmanın sınırı gökyüzü, dostum,” dedi.

“Koç (Ryan) Walters geldi ve savunmamız için büyük bir standart oluşturdu” diye ekledi. “Bize birlik olarak inanarak ona inanıyoruz ve bizi doğru (oynama) göreve getireceğini biliyoruz.”

Chattanooga üçüncü vuruşlarda 14’te sadece 4’e gitti ve toplam 142 yard kazandı. Illinois 502 yarda hücum yaptı.

Hutchinson dört kez görevden alındı ​​ve iki müdahaleyle 49 yarda 18 pasın sadece 6’sını tamamladı.

Illinois, Chattanooga’nın toplam ilk yarı yarda mesafesini 332 yarda 84 yarda neredeyse dört katına çıkardı ve devre arasında 24-0 öndeydi.

Illinois merkezli Alex Pihlstrom, “Chase Brown için blok yapmayı seviyorum” dedi. “Her an bir kesinti yapabileceğini ve her an gol atabileceğini biliyorum.”

Perşembe gecesi, Illinois futbol tarihinde ilk kez, iki alıcının 100’den fazla karşılama yardası saydığı ve aynı oyunda bir geri koşan 100 yarddan fazla koştuğu görüldü. Pat Bryant 112 yarda altı pas ve bir gol yakaladı, Isaiah Williams ise 103 yarda dokuz pas attı ve bir puan aldı.

Williams’ın bir ekran geçişinden 63 yarda touchdown üçüncü çeyreğin kala 4:56 ile 31-0 yaptı.

DeVito, Brandon Peters’ın 2019’da Michigan State’de 369 yarda attığından bu yana bir oyunda 300 yarddan fazla pas geçen ilk Illinois oyun kurucu oldu.

Ailym Ford, Mocs’un gecenin en büyük kazançları için 39 ve 32 yarda koşuları sarstı. O 17 taşımada 93 yard ile bitirdi.

Andrew Southard, Ford’un 32 yarda koşusu Mocs’u Illini topraklarına götürdükten sonra üçüncü çeyreğin başlarında 43 metreden bir şut girişimini kaçırdı.

Wright, “Bu gece dövüldük. Şu anda dövülmüş bir ekibiz. Bu fazladan birkaç güne ihtiyacımız olacak. Bu futbol takımını sev. İyi bir futbol takımı olma şansımız olduğunu düşünüyorum.”

Caleb Griffin, Illinois’i ilk çeyrekte 10-0 öne geçirmek için 34 metreden şutunu attı.

GÖTÜRMEK

Illinois: Illini, normalden daha iyi bir FCS rakibine iyi hazırlandı ve buna göre, programın üçte ikisi kala bir kase görünümü yapmak için kendilerini iyi bir pozisyonda kurmak için üstünlük sağladı. Illinois, yıldız savunması ve yeni hücum koordinatörü Barry Lunney Jr.’ın çağrıları yaptığı çok daha iyi bir pas atağı sayesinde, geniş bir Big Ten West’te rekabet etmekten bir veya iki adım uzakta.

Chattanooga: Mocs, kampanyalarına güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra bunu yetenek farklılığına ve kısa bir dinlenmeye bağlayabilir. Rusty Wright’ın grubu, Kasım ayında Güney Konferansı şampiyonluğu için karışımda olabilir.

BİR SONRAKİ

Chattanooga: Mocs, 1 Ekim’de Doğu Tennessee Eyaletini ziyaret ediyor.

Illinois: Illini 1 Ekim’de Wisconsin’de oynarken Bielema eski damgalama sahalarına geri dönüyor.

——

Leave a Comment