Cumhurbaşkanı Erdoğan arabuluculuk yaptı: Rusya ile Ukrayna arasında tutuklu takası – Son Dakika Dünya Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenski ile yürüttüğü diplomatik trafik sonucunda bugün Rusya ile Ukrayna arasında 200 savaş esirinin takas edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’ye yaptığı ziyareti değerlendirdiği New York’taki Türkevi’de gazetecilere verdiği röportajda, Türkiye’nin arabuluculuğunda gerçekleşen esir değişiminin savaşın sona ermesi yolunda önemli bir adım olduğunu belirterek, Rusya ile Ukrayna arasında barışı tesis etme çabaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski’ye tutuklu takasını sağladıkları için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

ZELENSKI’DEN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜRLER

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenski, Rusya ile Türkiye’nin arabuluculuğunda gerçekleşen tutuklu takasının ardından ülkeye iade edilen 215 Ukraynalı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

ABD’DEN TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜRLER

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş esiri takasında arabuluculuk yaptığı için Türkiye’ye teşekkür etti.

Sullivan, Twitter hesabından, Türkiye’nin arabuluculuğunda Rusya ile Ukrayna arasındaki tutuklu değişimine ilişkin açıklama yaptı.

Sullivan, “Türk hükümetine tahıl anlaşmasındaki liderliği ve Ukrayna ile Rusya arasındaki mahkum takasında arabuluculuğu için teşekkür ediyorum.” dedi. deyimini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy ile yürüttüğü diplomatik trafik sonucunda Rusya ile Ukrayna arasında 200 savaş esirinin takas edildiğini duyurdu.

Leave a Comment