Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi duyurdu: TOKİ borcu olanlara yüzde 25 indirim kampanyası

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 77. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için New York’taydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyareti hakkında yaptığı açıklamada, “Allah’a şükür son derece verimli ve yoğun bir ziyaret oldu. Amerika’daki vatandaşlarımızla çeşitli vesilelerle görüşmeye ayrı bir önem verdik. Burada faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüştük ve sohbet ettik. Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’nin düzenlediği yemekte vatandaşlarımızı kucakladık. Tüm temaslarımda vatandaşlarımızın heyecanla 2023 seçimlerini beklediğini görmek beni çok mutlu etti.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinin sonunda New York’taki Türkevi’de gazetecilerle bir röportaj gerçekleştirdi. Erdoğan röportajda sosyal konut projesi ile daha önce TOKİ’den ev alıp borçları devam edenlere ilişkin şunları söyledi; “İç gündemle ilgili bir sorum var. Sosyal konut projelerine başvuranların sayısı artıyor. Semerkant ziyaretinizin sonunda ‘Bu arz yetmeyecek, arzı daha da artıracağız, yeni etaplarla bu sayıyı artıracağız’ müjdesini verdiniz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, daha önce TOKİ’den ev alan ve borçları devam edenlere müjde olduğunu açıkladı. . Bunun detayını öğrenebilir miyiz?” sorusuna şöyle cevap verdi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi duyurdu: TOKİ borcu olanlara yüzde 25 indirim kampanyası

Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en kapsamlı konut kampanyasını başlattığımız için çok mutluyuz. Ekim ayı sonuna kadar devam edeceğini belirttiğimiz başvurulara ilk gün 1 milyon talep geldi. Şimdi 5 milyona yaklaştı. Özellikle gençlerimiz projeye ciddi bir şekilde sahip çıktı. Kampanyaya gösterilen iyilik aslında vatandaşlarımızın devletine olan güveninin bir göstergesidir. Devlete güvendiği için bu kadar ilgi gösteriyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

“KİRA VE KONUT FİYATLARININ MAKUL DÜZEYLERE ULAŞMASINI BEKLİYORUZ”

Tabii 422 milyar lirayı aşan bir yatırım değerinden, 200 binden fazla yeni istihdamdan ve 250 alt sektörü ilgilendiren bir ekonomik faaliyetten bahsediyoruz. Böylesine büyük bir yatırım, çarpan etkisi ile çok daha büyük bir ekonomik faaliyetin önünü açmaktadır. Bir süredir istikrarsız olan kira ve konut fiyatlarının makul seviyelere düşmesini; Bu olacak, bundan hiç şüphem yok.

Tüm bunlara rağmen muhalefetin projeyi eleştirme çabalarını anlamakta güçlük çekiyoruz. Aslında muhalefetle aramızda açık bir fark var; Biz dertliyiz inanın onların dertleri yok. Başka bir yerde işlerini dolandırıyorlar. Tek bir sorunumuz var, o da insanlar. Bunlar hastalıklardır.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi duyurdu: TOKİ borcu olanlara yüzde 25 indirim kampanyası

“YIL SONUNDA BEKLEYECEK ZAMANIMIZ YOK”

Ayrım gözetmeksizin halkımızın her birinin huzuru ve refahı için koşuyoruz. Sadece mağdurdan değil, milletimize bu imkanları sağlamaktan da sorumlu olduğumuzu her zaman dile getirdik ve hala yapıyoruz. Sosyal konut projesi gibi hayırlı bir adımda bile, suyu bulandırmaya çalışan, bununla yetinmeyerek millete hakaret edenlerin hiçbir sıkıntısı ve sorumluluğu yoktur. Öyle ya da böyle başardığımızı göstereceğiz.

Bir kez olsun bu evleri 81 ilimizin tamamında yaşayanlara teslim etmemiz en güzel cevap olacaktır. Şimdi ilk etapta attığımız adım bu. Yıl sonuna kadar beklemeyeceğiz. Murat Bey’e de söyledim, yılsonunu falan bekleyecek vaktimiz yok. Bir kere de Anadolu’dan başlayarak küçükten büyüğe temelleri atmaya başlayalım. Oradan Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri vb.

class=”medyanet-inline-adv”>

“SEÇİMDEN SONRA BU İŞİN İKİNCİ AŞAMASINA BAŞLAYACAĞIZ”

Elbette yabancı büyükelçilerden terör örgütlerinin destekçilerine kadar herkesi kurdukları masaya toplayıp tek bir milleti dışarıda bırakarak sonuç alacaklarını sanıyorlar ama hayır… Bir şey daha söyledim; Şimdi bu adımı atıyor olsak da seçimden sonra bu çalışmanın ikinci aşamasına başlayacağız. İkinci aşamayı duyduklarında tabii ki çok rahatsız oldular. Çalış ve yap ama senin öyle bir derdin yok. Biz sadece muhalefete ‘gelin, takipte kalın’ diyoruz. Ama seyirci olmayı da bilmiyorlar.

Bizim durumumuz bu noktada çok farklı. İnşallah önce 250 bin sonra 250 bin olmak üzere 500 bin konuttan oluşacak bu projeyi milletimizin hizmetine sunarak farkımızı bir kez daha ortaya koyacağız. Tabii ki toprağı da ekeceğiz. Ayrıca 250 bin konut için arsa hazırlayacağız. Ayrıca 50 bin işyeri ile ilgili adımlarımızı hızla atıyoruz. İnşallah dükkan sahibi olmak isteyenler de orada olurlar.

class=”medyanet-inline-adv”>

YÜZDE 25 ÖDEME İNDİRİMİ BUGÜN BAŞLADI, 19 EKİM’E KADAR DEVAM EDECEK

Bu vesileyle TOKİ’den ev alan vatandaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. TOKİ’den ev veya işyeri alan ve ödemeye devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşinat indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcunun tamamını ödeyemeyenler, bakiyelerinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla ödeyebilecekleri kadar ödedikleri için yüzde 25 indirim alacaklar. Bu kampanyadan 2021 Haziran ayı sonuna kadar geri ödeme taksitleri başlayan konut ve işyeri alıcıları yararlanabilecek. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim’e kadar sürecek. İnşallah orada da kolaylaştıracağız.

TOKİ’DEN İNDİRİM HABERLERİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, daha önce Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) ev veya işyeri alan ve borcu devam edenlere indirim kampanyası hazırlandığını açıklamıştı. Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeli haberi açıklayacağını söyledi.

Bakan Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar 1 milyon 170 bin konut inşa eden TOKİ’nin tecrübesiyle milletimizin ekonomik güvenli konutlarda yaşaması için gece gündüz çalışıyoruz. İlk Evim İlk İş Yerim projesi bu hedefle yola çıktı, bir milletin yerli ve milli kaynaklarla yaptığı kampanya.Kampanyamızda maliyet üzerinden yüzde 40 indirimle vatandaşlarımız için en uygun koşulları oluşturmaya çalıştık.Devamı Ödeme sırasında kolaylık sağlamak için” dedi.

Leave a Comment