Cumhurbaşkanı Erdoğan strateji değiştirdi, seçimlere bambaşka bir profille gidecek

2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte siyasilerin nasıl bir politika izleyeceği yavaş yavaş netlik kazandı. ABD ziyareti sırasında bir Reuters muhabiriyle hem Central Park’ta korumasız gezdiği hem de esprili bir diyalog kurduğu konuşulan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni bir stratejiyle hareket edeceği iddia edildi.

Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre, seçimlere on aydan az bir süre kala Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekibi hummalı bir çalışmaya girdi. Yeni dönemde Erdoğan’a yeni elbise dikmeye çalışan ekip, ilk provalarını da gerçekleştirdi. Neredeyse hiç korumasıyla ABD Central Park’ta yürüyüşe çıkan Erdoğan, parkta vatandaşlarla sohbet etti.

Öte yandan Erdoğan’ın BM’nin 77. Genel Kurul için hazır bulunduğu ABD’de Reuters muhabiri ile yaptığı görüşmenin yeni strateji çalışmasının bir parçası olduğu belirtiliyor. Reuters muhabirinin soru soracağını gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhabiri yanına çağırdı ve sorularını esprili bir şekilde yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Central Park’ta korumasız dolaşması ve muhabirle yaptığı esprili takılmalar ekibin yeni imaj çalışması olarak değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle ‘Bir Dakika’ etkinliğindeki sert tavrı kamuoyu tarafından takdirle karşılandı. Ancak 20 yıl sonra sert siyasetçilerden ve siyaset anlayışlarından şikayet eden yeni nesil, bağırmayan, halkla sık sık görüşebilen bir siyasetçi modeli görmek istiyor. Bunu fark eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekibinin bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni elbise dikmeye başladığı ve ABD’de ilk provaları yaptığı belirtiliyor. Önümüzdeki haftalarda Türkiye’de de benzer provaların olması bekleniyor.

Haberler.com – Politika

Amerika Birleşik Devletleri Politika Politika Güncel Haberler

Leave a Comment