Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden’ın aile fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden’in 77. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’na katılan liderler ve eşleri onuruna katıldığı akşam yemeğinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’ndeki yemeğe katıldı. Basına kapalı olan yemekte Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Biden ve eşi Jill Biden hatıra fotoğrafı çektirdi.

EMİNE ERDOĞAN BRIGİTTE MACRON’LA BULUŞTU

Öte yandan Emine Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un eşi Brigitte Macron ile görüştü.

Emine Erdoğan, Brigitte Macron ile Türkevi’nde bir araya geldi. Brigitte Macron, iklim kriziyle mücadele çerçevesinde BM ile Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Bildirgesi’nin imzalanmasından dolayı Emine Erdoğan’ı tebrik ederek proje hakkında detaylı bilgi aldı.

İki liderin eşleri, çevrenin yanı sıra sağlık ve eğitimle ilgili projeler hakkında da görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede Brigitte Macron, gençlerin sosyal medyada zorbalığa maruz kalmasına ve sosyal medyanın kontrol eksikliğine dikkat çekerken, Emine Erdoğan bunun uluslararası bir sorun olduğunu vurguladı.

Emine Erdoğan, görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından şu açıklamaları da paylaştı:
“Sıfır Atık İyi Niyet Bildirgesi’ne destek veren liderlerin ilk eşlerinden olan Macron Hanım’a iyi dilekleri için teşekkür ediyorum. İklim değişikliği ile mücadelede birlik olacağımız konusunda Macron Hanım ile aynı fikirdeyiz. İyi Niyet Bildirgesi vesilesiyle tüm ülkelerde sıfır atığı bir yaşam biçimine dönüştüreceğiz.”

Leave a Comment