Demirtaş ve Mızraklı, Mahsa Amini’nin ölümünü protesto etmek için saçlarını kazıdı

Başak Demirtaş, İran’da gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Mahsa Amini’nin saçının bir kısmı görünür olduğu gerekçesiyle ölümünü protesto etmek için Selahattin Demirtaş ve Selçuk Mızraklı’nın saçlarını kazıttığını duyurdu.

Abone Ol

Google Haberleri

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP’den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Selçuk Mızralı, saçlarının bir kısmı göründüğü gerekçesiyle ahlak polisi tarafından gözaltına alındı. İran’da hayatını kaybeden Mahsa Amini. Ölümünü protesto etmek için başını traş ettiğini açıkladı.

Selahattin Demirtaş’ın mektubunu sosyal medya hesabından paylaşan Başak Demirtaş, “Selahattin ve Selçuk Hoca, İran’da gözaltına alınıp saçının bir kısmı açık olduğu için katledilen Mahsa Amini’nin öldürülmesini protesto etmek için saçlarını kazıttı. İran’daki direnişi destekleyin.”

Selahattin demirtaşSelahattin demirtaş

Selahattin Demirtaş mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“İran ahlak polisi tarafından saçları döküldüğü için dövülen Mahsa Amini’nin acısını en derinlerimizde hissediyoruz. Zulme ve zulme direnmek sadece kadınların sorumluluğu değildir. Kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesini destekliyoruz, İran’da özgürlüğü savunanların yanındayız.Bugün hücre arkadaşım Dr.Selçuk Mızraklı ile saçlarımızı kazıdık.

Tüm baskı ve tiranlık planları sonunda halkın direnişi karşısında çökecektir. Direnenlere selam olsun.

Mahsa Amini’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve halkımıza başsağlığı ve sabırlar diler, dayanışma duygularımızı selam ile iletiriz.”

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment