Devrim Yakut, eşinin ve kendisinin hastalığını anlattı

Usta oyuncu Devrim Yakut, geçtiğimiz Nisan ayında yaşadığı ciddi bir sağlık sorunu nedeniyle ‘Camdaki Kız’ dizisine iki hafta ara vermek zorunda kaldı. Gülcihan Köroğlu karakteri senaryo gereği Van’daki hasta amcasının yanına gitti. Bu süreçte hastanede tedavi gördüğü ortaya çıkan 53 yaşındaki oyuncu sağlığına kavuşarak sete geri döndü.

“KÜÇÜK ŞEY BENİ MUTLU ETTİ”

Beyninde pıhtı olduğunu açıklayan Yakut, 4 Mayıs’ta sosyal medya hesabından hayranlarına seslendi:

“Basında çıkan hastalık haberinden sonra telefonum neredeyse susmadı. Senin aşkın ne kadar büyük, ben ne kadar şanslıyım. Allah birinizin bile saçını kaybetmesine izin vermesin. Tam bir ay önce bugün, beynimin talamus bölgesine minik bir pıhtı attı. Küçücük şey beni hastaneye yatırdı. Ucuz atlatılmış, önemli bir konu. İyiyim, çabuk yorulmak ve sağ tarafımda yaygın bir uyuşma dışında hiçbir belirti bırakmadı. Doktorum geçer dedi. Aradın, istedin, güzel enerjiler ve dualar gönderdin. Güzel kalpleriniz için hepinize teşekkür ederim. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Sağlıklı ve güzel günlerimiz olsun”

“ŞİMDİ HİÇ BİR ŞEY AYNI DEĞİL”

Ünlü oyuncu, belirtiler sonrasında farkına vardığı hastalığını NTV’de yayınlanan Empati programında anlattı.

Yakut dedi ki:

“Bir anda hayatımız değişti. Sabah normal bir şekilde evden çıktım, döndüğümde eşim Alper konuşamıyor, yazamıyordu. Beynindeki konuşma merkezini pıhtılaştırdığı için konuşmayı yazmayı unutmuştu. Alper tam iyileşirken ayaklarım uyuştu, sonra ellerim uyuştu, sonra yüzümün yarısı uyuştu. Alper’den çok daha fazla eğitim aldığım ve konuyla ilgili çok okuma yaptığım için ‘Beynime bir şey oldu, doktora gitmem gerekiyor’ dedim. Kendime küçük bir çanta yaptım, Alper’i uyandırdım ve ‘Hastaneye gitmem gerekiyor galiba beynimde pıhtı çıktı’ dedim. Çok emindim ve yanılmadım. Gerçekten öyle. Bu sefer zorlu bir süreç daha başladı.

Hastalıktan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını vurgulayan Yakut, şöyle konuştu: “Günün sonunda hem Alper hem de bence: Hayat bize ikinci bir şans verdi. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Öleceğimi hiç düşünmedim. Umudumu hiç kaybetmedim” sözlerini kullandı.

Leave a Comment