Dolar cinsinden kaçınılmaz sona hazır olun! Selçuk Geçer’den ‘satmayın’ uyarısı! Bir seviye geliyor…

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz oranlarını 100 baz puan düşürme kararının ardından dolar kuru 18,50 seviyelerine dayandı. Diğer para birimleri hızla yükselen dolar kuru karşısında değer kaybetmeye başladı. Euro/Dolar paritesinde rüzgar tersten esmeye başlarken kaçınılmaz son Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer’den geldi. Geçti, 3 aya dikkat çekti ve yatırımcıyı uyardı.

Selçuk Geçer dolar değerlendirmesinde Ekim, Kasım ve Aralık ayları için temkinli olunması konusunda uyarıda bulundu. Yatırımcıları dolar konusunda uyaran Geçer, “Satma” diyerek bomba etkisi yaptı. Bakın dolar kısa sürede ne rakamı görecek?

3 AY DOLARI OLANLARIN DİKKATİNE

Enflasyon 80,21’e yükselirken, Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer bu konuda ciddi uyarılarda bulundu. Enflasyon düşmezse dolar kurunun kontrol edilemeyeceğini söyleyen Geçer, 3 aya dikkat çekti. “Ekim, Kasım, Aralık aylarına dikkat edin. Türkiye ekonomisi büyük bir bataklığa sürükleniyor. Fakirler daha da fakirleşiyor. 3-5 zengin daha da zenginleşiyor. Orta sınıf kalmadı.” değerlendirmesini yaptı

DOLAR DÖVİZİNDEN DAHA ZOR HAREKETLER

Dolara talebin artacağını söyleyen Selçuk Geçer, “Kısa vadeli borçları ödemenin zamanı geldi. Dolara talep artacak. Bugüne kadar turizm gelirleriyle idare ettiniz. Bundan sonra ne yapacaksınız? Herkes görecek. Dolar kuru keskin bir şekilde hareket edecek.” söz konusu.

DOLARIN ÖNEMLİ SONU

Dolar için son uyarıyı yapan Selçuk Geçer, “Yıl sonunda dolar kurunu 28 TL’de göreceksiniz” yorumunu yaptı.

Leave a Comment