Dursun Zbek, Yusuf Demir’i TFF’ye gönderecek

Galatasaray, Yusuf Demir’in Türk stadında oynaması için çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) resmi başvuruda bulunan Galatasaray yönetimi, yeni bir hamleye hazırlanıyor.

Bakan Dursun Zbek, Yusuf Demir’i yanına alarak TFF Bakanı Mehmet Bykeki’yi makamında ziyaret etmeyi planlıyor. Ziyaret milli aradan sonra gerçekleşecek. Zbek, Bykeki’nin futbolcuyla komşu gurbetçi 19’u şahsen tanımasını istiyor. Galatasaray ekibi, Yusuf Demir’in Türkiye stadyumunda oynamayı hak eden bir profil olduğunu kanıtlamayı umuyor.

Bu toplantıda çifte vatandaşlık konusu da gündeme gelecek.

Öte yandan sarı-kırmızılı kulüp yasası, Avusturya Milli Takımı’nda forma giyen Yusuf’un Milli Takım’a alınması için de hukuki araştırma yürütüyor. Avusturya’nın bu oyuncuya özel sözleşme imzalatıp zorlamayacağı araştırılıyor.

“SPOR HUKUKU BAĞLAMINDA BAŞVURU YAPILMALIDIR”

Spor hukuku uzmanı ve CAS hakemi Avukat Emin Zkurt, Yusuf Demir’in durumunu spor hukuku çerçevesinde değerlendirmenin daha doğru olduğunu belirtti.

Bozkurt’un Szc’ye yaptığı açıklamaların özeti şöyle:

“FIFA ve TFF talimatları, Yusuf Demir’in yerli stadda sayılmasına engel oluyor. Galatasaray’ın yasal süreci başlatması halinde dayanağının ne olacağı önemli. Anayasamızın 59. maddesinde Türk spor yargısıyla ilgili düzenleme var. kararlara karşı zorunlu tahkime başvurulacağı düzenlenmiştir.

Leave a Comment