Dynamic Island’ı Android’e Getiren Uygulama: dynamicSpot

iPhone 14 Pro ve Pro Max ile tanışma fırsatı bulduğumuz Dynamic Island, bir geliştiricinin çabalarıyla Android ekosistemine geldi. İşte dynamicSpot adlı uygulamanın sunduğu özellikler…

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın 7 Eylül’de tanıttığı iPhone 14 ailesi, en çok Pro modelleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. Apple, tarihinde ilk kez delikli ekran tasarımı akıllı telefonlar ile. Üstelik iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in delikli ekranı, “Dinamik Ada“adlı bir özellik ile işlevsel hale getirilmiştir.

Özelliğin dikkat çekmesi, Android ekosistemi için uygulama geliştiren geliştiricilerin de iştahını kabarttı. Jawomo adında bir geliştirici bile, dinamikSpot Ayrıca erken erişim adında bir mobil uygulama yayınladı. Bu başvuru Android telefonlara Dinamik Ada özelliği getiriyor ve orijinali gibi bazı işlevsel özellikler sunuyor.

İşte dynamicSpot adlı uygulamadan bazı ekran görüntüleri

Webtekno ekibi olarak gelecekte çok konuşulacak bu uygulamayı biz de indirdik ve Samsung Galaxy S20+’da var. test ettik. Şimdi sizlere Android ekosistemi için geliştirilen Dynamic Island uygulamasını sunuyoruz. özelliklerden hakkında konuşacağız.

Uygulamaya ilk giriş yaptığınızda telefonunuzdan izinler isteniyor ve bu izinleri verirseniz akıllı telefonunuzda Dinamik Ada özelliğini görmeye başlıyorsunuz. Ekrandaki deliğe göre Çalışmaya başlayan uygulama, deliğin etrafındaki Dinamik Ada alanını buldu. özelleştirmek da izin verir.

Dinamik Ada Android

Yukarıdaki fotoğraf, dynamicSpot adlı uygulamanın arayüzünü göstermektedir. Bu arayüz oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, zaten birkaç seçenek mevcut ve bunun dışında hiçbir şey görmüyorsunuz. Uygulamalarda yukarıdaki gibi görünen uygulama ve bir bildirime dokunduğunuzda doğrudan o uygulamaya uygulanır. yön gösterme. Ancak, gelen bildirimleri yalnızca küçük logolar olarak görürsünüz.

mobil uygulama

dynamicSpot’un ana sayfasında “Pop-up ayarları” seçeneğine dokunduğunuzda yukarıdaki sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sahte Dinamik Ada’nın nerede duracağını ve nerede duracağını göreceksiniz. hangi boyutlara sahip olacak siz belirliyorsunuz. Yaptığınız ayarların sorunsuz çalıştığını söyleyebiliriz.

dinamik ada android uygulaması

Yukarıdaki ekran görüntüsünde dynamicSpot adlı uygulama Spotify nasıl gösterilir tanık oluyorsun. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in Dynamic Island özelliği, müzik uygulamalarının kontrolüne izin verdi. Samsung Galaxy S20+ üzerindeki müziği kontrol etmek için ekranda görünen kısma basılı tutmak gerekiyor. Diğer modellerde de aynı şekilde çalışacak söyleyebiliriz.

Uygulamanın Play Store’daki sayfasından başka bir ekran görüntüsü

Google Oyun mağazası

Uygulama erken erişimde, bazıları sorunlar ortaya çıkabilir anlamına geliyor. Yani burada anlattığımız özelliklerin tamamına kendi telefonunuzdan erişemeyebilirsiniz. Bir de tam tersi durum var. Uygulama ile uğraşırken yeni özellikler keşfedebilirsiniz. Çünkü Google Play Store’daki açıklama sayfası özelliklerle ilgili. yeterli bilgi vermiyor.

dynamicSpot’u denemek istiyorsanız, burada bağlantı yoluyla Google Oyun mağazasıadresinden sayfaya ulaşabilirsiniz. Ancak yukarıdaki durumlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. İşin bir de güvenlik kısmı var. dynamicSpot, telefonunuza tam erişim istiyor ve geliştiricinin ne kadar güvenilir olduğunu takdir ediyor. gerçekten bilmiyoruz. Bu nedenle uygulamayı cihazınıza yüklemeden önce iki kez düşünmenizde fayda var.

*Webtekno ekibi, Uygulamadan dolayı oluşabilecek sorunlardan sorumlu değildir.

Leave a Comment