“Emre Olur emniyette çalıştığını söylüyor”

Pehlivan, Emre Olur’un bir süredir polisin bilişim suçları biriminde çalıştığını söylediğini vurguladı. Pehlivan, Emre Olur’un bu dönemde İYİ Parti’nin isimlerine nasıl komplo kurduğunu itiraf ettiğini hatırlattı.

‘Emre Olur’un karakolda çalıştığı ifadesinde yazıyor’

Pehlivan, Emre Olur’un Emniyette çalıştığına ilişkin açıklamalarını ve Beyaz TV’de görev yaptığı sırada İYİ Parti’nin isimlerine kurduğu komploları şu cümlelerle anlattı:

“Sedat Peker suç örgütü üyeliğinden tutuklu bulunan Emre Olur, 38 sayfalık polis ifadesinde satır aralarında bir şeyler söylüyor. Bir süre Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Birimi’nde çalıştığımı söylüyor. .Normalde polis, ‘Polis departmanımızda çalışmış olabilir misin?’ diye sormamalıdır. yani… Sorarlarsa çıkar. Bilerek sormuyorlar” dedi.

Pehlivan, Emre Olur’un İYİ Parti üyelerine yönelik komploları itiraf ettiğini hatırlattı.

“Daha önce Emre Olur, gazeteci Murat Ağırel’e görüntülü röportaj verdi ve orada da anlattı. Suçlarım vardı. Biliyorsunuz İYİ Parti’nin eski sosyal medya yöneticisi Kerim Çoraklık vardı… Biliyorsunuz, aldı. FETÖ’den içeri girdi ve 16 ay hapis yattı.” Daha sonra beraat etti. Hapse girdiğinde silahlı adam olarak kullanıldığımı söyledi. Emre Olur kendisi söylüyor. O zamanlar Beyaz TV’de sigortasız çalışıyordum ama bir yandan da taranıyordum. Çünkü ben bir dijital güvenlik uzmanıydım. Ankara siber güvenlik biriminde de tanıdıklarım vardı.”

Pehlivan, Beyaz TV’nin tweet’lerinden örnekler verdi: Gökçek neden açıklama yapmıyor?

“Suç örgütü üyeliğinden yargılanan Emre Olur da Beyaz TV’nin tweet’lerinde kendisini bilirkişi olarak tanıtıyor. Beyaz TV neden açıklama yapmıyor? Melih Gökçek, suçlunun ne anlama geldiğini neden açıklamıyor. Organizasyon sürekli kendi kanalında mı gösteriliyor? Zaten bu büyük bir soru işareti. Emre Olur da “Beyaz TV’de çalıştım. Osman Gökçek’in bilgisi ile Ankara Emniyet Müdürlüğü siber şubesinin bilgisi ile yola çıktık ve İYİ Parti için komplolar kurduk. Kerim Çoraklık’ın ve İYİ Parti’lilerin bir kısmının tweet atıyormuş gibi yapıyorlar ve FETÖ soruşturması açtık diyorlar.

Kerim Çoraklık, Emre Olur hakkında suç duyurusunda bulundu

“Kerim Çoraklık da bu adamın komplosuna karıştığımı söyleyerek suç duyurusunda bulunuyor. Sedat Peker’in basın sözcüsü olarak bilinen Ahmet Emre Olur hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na intikal eden suç duyurusu dilekçesini açıkladı. 15 Eylül 2022’de.

İYİ Parti eski sosyal medya yöneticisi Kerim Çoraklık’ın şikayeti üzerine Emre Olur’un ifadesi alınıyor ve savcılığa sevk edilmesi isteniyor.

Kerim Çoraklık olay örgüsünü dikkate aldıklarını gösteriyor. Emre Olur’un gelmesinden birkaç gün önce savcılık, Kerim Çoraklık’ın şikayetini dikkate alarak Emre Olur’un ifadesinin alınmasını istedi. Bu çok önemli bir gelişme. Adam tutuklu, ifadesi alınsın. Gelin, Kerim Çoraklık’ın perde arkasını ve Beyaz TV’nin bu konuda nasıl kullanıldığını öğrenelim. İYİ Partililerin nasıl hapse atıldığını öğrenelim.

Ve Emre Olur’un ağzından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun siber birliğine trol gibi askere alınan bazı kişilerin, trol gibi askere alınan ve polisle çalışan bazı kişilerin nasıl yasadışı işlerde kullanıldığını söylüyorlar. Emre Olur’un açıklaması Hadi dinle.”

Çoraklık’ta kurulan komployu yeni öğrenen İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, yayındaki şaşkınlığını gizleyemedi. 4 yıl önce yaşanan olayın korkunç olduğunu belirten Kavuncu, “Çok üzücüydü, üzerimizde bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Ama gerçekler saklı kalmıyor. 2 yıl 3 yıl sonra hepsi oldu. çorap gibi çık.” Emre Okur’un poliste çalışmasının vahim bir durum olduğunu belirten Kavuncu, “Burada bir iç içelik var. Devlet kendi gücünü kullanarak bize karşı bu tür operasyonlara zemin hazırlamıştır.”

Leave a Comment