Emre Olur’un sorgusunda Doğu Perinçek ve 10 gazeteciden detay

sözcü yazarSaygın Öztürkbugünün makalesinde, organize suç lideri Sedat Pekerbasın danışmanı olduğu belirtildi. Emre Olacaksorgusunda Doğu Perinçek ve 10 gazeteci detaylarını verdi.

“Emre Olur’a sadece Sedat Peker’in çevresinde olduğu düşünülen isimler sorulmuyor, gazeteciler de soruluyor. Ama Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında da soru sorulduğunu öğrendim” diyen Öztürk, “Doğu Perinçek adlı kişiyi tanıyor musunuz? Nerede, ne zaman, nasıl ve kimlerle tanıştınız? Aranızda ticari münasebet, borç, husumet var mı?” soruların sorulduğunu söyledi. Öztürk’e göre Emre Olur’un yanıtı şöyle oldu:

“Doğu Perinçek isimli kişiyi şahsen tanımıyorum, sosyal medyadan tanıyorum. şahsen tanışmadım. Telefonda veya yüz yüze görüşmedim. Düşmanlığım yok, ticari alışverişim yok. Twitter’da kurulan sesli sohbet odasına dinleyici olarak katıldım. Doğu Perinçek, Doğu Perinçek’e, “Sedat Peker ve Sedat Peker’i sevenler FETÖ’cüdür” deyince, Doğu Perinçek’e sert bir şekilde Sedat Peker ve hayranlarının FETÖ’cü olmadığını söyledim, ‘Bu iddiayı kanıtlayamazsanız, sizsiniz. sahtekâr.’ Yaşadığım şey bu.”

“Sizinle kim iletişim kurdu?”

Olur’un sorusu ise, “Sedat Peker suç örgütü hakkında dijital platformda ve sosyal medyada yaptığınız paylaşımlar ve size okumaları nedeniyle kim sizinle iletişime geçti?” oldu. Sorunun cevabı şu şekildeydi:

“– İsmail Saymaz: Beni telefonla aradı ve Sedat Peker ve video hakkında bilgi almak istedi. Bir kere aradım.

Ali Tarakçı: Bir kere beni aradı ve Sedat Peker’den haber var mı diye sordu. yüz yüze görüşmedim.

Seher Yaşayacak: İnternet gazetecisi olarak biliyorum. Twitter’da Sedat Peker ile ilgili bir haber olup olmadığını ve video çekip çekmediğini 3 4 kez sordu. Birazdan duyuru gelecek dedim.

Gökhan Özbek: Bir keresinde ‘Sedat Peker tweet atacak mı?’ diye sordum. sormuştu. ama cevap vermedim

Ahmet Şık: Beni bir kere aradı. Sedat Peker ile görüşmek istediğini söyledi. Böyle bir fırsatım olmadığını söyledim. Bu kişiyle muhtemelen gazeteci Erk Acerer aracılığıyla iletişime geçilmiştir.

barış güreşçisi: Sedat Peker’in bir süre gözaltında tutulduğu haberi üzerine beni aradı ve olayın doğruluğunu teyit etmek istedi. Bunun böyle olmadığını söyledim. ‘Sedat Peker’le ilişkiniz için hangi sıfatı kullanayım’ dedi, ‘Basın Danışmanı’ olarak yazabileceğini söyledim. Bu yüzden konuştum. yüz yüze görüşmedim.

Özlem Gürses: Onunla birkaç kez konuştum. Sedat Peker ile görüşemeyeceğini biliyorum.

Arif Kocabıyık: Sedat Peker’in haberleri ve tweetleri için beni aradı.”

Öztürk, Emre Olur’a temasları arasında herhangi bir belge, video, resim, ses kaydı veya dijital veri alışverişi olup olmadığının, yardım alıp almadığının sorulduğunu, Olur’un kendisine herhangi bir video, resim, belge veya belge almadığını kaydettiğini ifade etti. kimseden yardımİlginç bir şekilde Emre Olur bir açıklama yapmasa da Sedat Peker’in iki ünlü gazeteciyle teması olup olmadığı da soruluyor. Böyle bir konuda bilgisi olmadığını belirtiyor.” o yazdı.

Makalenin tamamını okumak için buraya tıklayın.

Leave a Comment