Fenerbahçe’nin derbi planı

Rennes maçında sakatlanan ve Alanya’ya karşı forma giyemeyen Luan Peres’in Beşiktaş maçında yer alıp almayacağı belli değil. Jorge Jesus derbi planını Sambacı’nın durumuna göre şekillendirecek. Üçlü savunma mı yoksa dörtlü savunma mı seçmek Luan’a kalmış.

Fenerbahçe bu sezon rakibine göre taktikler belirledi. Jorge Jesus bazı maçlarda üçlü savunmayı tercih ederken, bazı maçlarda da takımını 4’lü savunma hattıyla sahaya çıkardı. Portekizli teknik adam son haftalarda gündeme geldi. Ancak Luan Peres’in Rennes maçında dizinden sakatlanmasıyla işler değişti. Luan o mücadelede ayrıldıktan sonra İsa dörtlü savunmaya döndü ve öğrencisinin oynayamadığı Alanya maçında dört defans kullandı.

önümüzdeki hafta bekleniyor

Sarı-Lacivertliler’in Beşiktaş’a karşı kullanacağı taktik Luan Peres’in durumuna göre şekillenecek. Brezilyalı stoper oynayabiliyorsa, Jesus büyük ihtimalle üçlü defansı seçecek. 28 yaşındaki defans oyuncusu derbi için hazır değilse, Portekizli teknik direktör yine de 4 yönlü savunma hattını seçecek gibi görünüyor. Tecrübeli teknik adam bu nedenle taktik çalışmalar için gelecek haftanın ortasına kadar bekleyecek. Bu süreçte hem Luan’ın durumu netleşecek hem de Milli göreve giden oyuncuların çoğunluğu geri dönecek.

Serdar Aziz olası değil

Jorge Jesus için aslında bir ihtimal daha var: Serdar Aziz… 31 yaşındaki oyuncu iyileşerek çalışmaya başladı. Ancak Serdar’ın ciddi bir maçı eksiktir. Tecrübeli stoper, 20 Temmuz’da Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu’nun ilk maçında görev yaptı ve sahada sadece 45 dakika kaldı. Başarılı oyuncu, Avrupa Ligi’nde son iki maçında kadroya alınmasına rağmen yaşadığı ağrı nedeniyle Alanya maçında yine tribünlerde yer aldı. Bu nedenle Jorge Jesus’un Luan’ın oynamaması durumunda Serdar Aziz’i kullanması ve üçlü defansı tercih etmesi pek olası görünmüyor.

Yusuf Dursun

Leave a Comment