FIFA Başkanı Gianni Infantino ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüzleri güldüren futbol diyalogu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu kapsamında geldiği ABD’nin New York kentinde Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Gianni Infantino ile bir araya geldi.

1 ADET İMALATI YAPILDIĞI BELİRTİLEN

DHA’da yer alan habere göre Infantino, üzerinde “Recep Tayyip Erdoğan” yazan FIFA 2022 Dünya Kupası resmi topunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğunda bu topun sadece 1 adet üretildiğini söyledi.

ERDOĞAN KATAR’A GİDECEĞİNİ SÖYLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine hediye edilen Dünya Kupası özel balosuna başkanlık ederek şampiyonanın yapılacağı Katar’a gideceğini belirtti.

“SEN OYNAYSAN, BEN OYNAYACAĞIM”

Infantino’nun “Orada oynayabilirsin” demesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nasıl oynayacağız da sen oynayasın? Sen oynarsan ben de oynarım. Ona göre hazırlıklı gelirim” yanıtını verdi.

“Tabii ki aynı takımdayız”

Gianni Infantino’nun “Tabii ki aynı takımdayız” yanıtını vermesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tamim (Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamed Al Sani) de oynayacak mı?” dedi. diye sordu. Infantino gülerek, “Tenis oynuyor, ama sorun değil,” dedi. İkilinin arasında geçen diyalog çevredekilerin sevinmesine neden oldu.

Leave a Comment