Galatasaray ve milli takımın eski yıldızı İngiltere’de gündem oldu! “Günde 80 sigara içiyordu”

İngiltere’nin önde gelen yayınlarından Dailystar, Türkiye’de uzun yıllar Galatasaray forması giydikten sonra İskoç takımı Glasgow Ranger’ı ve oradan da İngiliz takımlarından Blackburn Rovers’ı takip eden Tugay Kerimoğlu’na dikkat çekti. Profesyonel futbol kariyerini 2009 yılında burada sergilediği performansla İngiliz taraftarların gönlünde taht kurarak gerçekleştirmiştir. bir makale yazdı.

MYNET | DIŞ HABER

TUGAY KERİMOĞLU GÜNDEMDE

Kerimoğlu’nun kötü huyları olan bir yetenek olduğunun altını çizen haberde yer alan bazı açıklamalar büyük ilgi gördü. ‘Premier Lig’in gülünç kahramanı günde 80 sigara içiyordu ama çok akıllıydı.’ “Hızlı değildi, uzun mesafe koşamıyordu ama oldukça iyi, zeki ve zekiydi” başlığıyla okuyuculara aktarılan yazıda.

“ŞIK BİR OYUNCU”

x1080

Premier Lig’de 233 maçta forma giyen ve 10 gol 9 asist kaydeden Tugay Kerimoğlu, “Harika bir pas becerisine sahip zarif bir oyuncu, Rangers ile İskoçya Premier Ligi ve İskoç Kupası’nı, ardından ilk sezonunda Blackburn’de kazandı. , 2002 yılında Lig Kupası zaferine gitti. İfadeleri kullanırken 2000-2003 yılları arasında Rovers forması giyen Craig Hignett’n Kerimoğlu da yer aldı.

“DÖNEM ARASINDA SİGARA İÇMEYİN”

x1080 (1)

Hignett’in sağlıksız alışkanlıklarına rağmen, Tugay Kerimoğlu yetenekleri hakkında konuşamadı. Onu manipüle etme şekli inanılmazdı. Dürüst olmak gerekirse, günde 80 sigara içiyordu.”

“ASLA DURMA…”

5d987994ae298b6df13cc9ca

Daha önce The Athletic sitesine konuşan Jansen, Tugay Kerimoğlu için “Hızlı ve dayanıklı bir oyuncu değildi. Çok sigara içerdi, hiç bırakmazdı. Günde 20 sigara içiyordu. Bir gün takım toplantısı yapıyorduk ama Tugay yoktu. Soyunma odasındaki tuvalete gittik, kapının üstünden sigara dumanı geliyordu. Tugay’ın orada olduğunu anladık.”

Ekran görüntüsü_2

TUĞAY KERİMOĞLU FOTOĞRAFLARI

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Comment