“Hamilton, Max’i asla takdir etmedi”

Geçen sezon, F1 tarihinin en çekişmeli savaşlarından birine sahne oldu, hemen hemen her yarışta teker teker mücadele eden ve birkaç temas kuran Max Verstappen-Lewis Hamilton ikilisinden çıkan isim, bir yarıştan sonra Verstappen oldu. tartışmalı Abu Dabi yarışı.

Gergin bir mücadelenin ardından bu sezon Verstappen ile Charles Leclerc arasında çok daha saygılı ve temiz bir mücadele gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Bu durumu yorumlayan Christian Horner, birbirleriyle ne kadar süredir rekabet ettikleri göz önüne alındığında, ikisinin farklı dinamiklerle karşılaşmasının doğal olduğunu düşünüyor.

Beyond the Grid podcast’ine konuşan Horner, “Charles ile [Verstappen] Aralarında farklı bir saygı vardır. Çocukluklarından beri birbirleriyle rekabet ettiler ve birbirlerine her zaman karşılıklı saygı duydular.”

“Lewis’in Max’in yeteneğini takdir ettiğini hiç duymadım. Ayrıca sürekli olarak birbirleriyle alay ettiklerini de hissedebilirsiniz.” söz konusu.

Max Verstappen, Red Bull Racing RB16B, Lewis Hamilton, Mercedes W12

Fotoğraf: Simon Galloway / Motor Sporları Resimleri

Şampiyonluk mücadeleleri sırasında çeşitli yarışlarda temasları olan ikilinin şüphesiz en ikonik teması İngiltere’deki kaza oldu.

Copse’a girerken iç çizgide boşluk bulduğunu düşünen Hamilton, zaten dönmekte olan Verstappen ile çarpıştı ve rakibinin yüksek hızda çarpmasına neden oldu. Bu olaydan sonra ikilinin birbirlerine yaklaşımları da değişti.

Geçen sezon iki pilotun kafalarının karışıp karışmadığı sorulduğunda Horner, “Bence bu daha fazlası. [Max] Lewis’in kafasındaydı.”

“Max, kaybedecek çok şeyi olan yedi kez Dünya Şampiyonu olduğu için risk alan, her şeyini veren ve kaybedecek hiçbir şeyi olmayan genç bir çocuktu.”

“Geçen yıl yaptığı geçişlerden bazıları çok etkileyiciydi ve Lewis’i rahatsız etmeye başladığı hissedilebiliyordu.”

“Lewis, Silverstone’da pole pozisyonu aldıktan sonra sprint yarışını Max’e kaptırdığında sinirleri oldukça yüksekti.

“Max ilk turu tamamlamış olsaydı, kimsenin onu o yarışta tekrar yakalayacağını sanmıyorum, bu yüzden bir çaresizlik havası vardı.”

“Yüksek riskli bir durumdu ve hepimiz çok duygusaldık. Ama günün sonunda Lewis’i Max’ten daha çok etkiledi çünkü dediğim gibi kaybedecek çok şeyi vardı. Max’in kazanacağı çok şey vardı.” söz konusu.

Leave a Comment