Huskies 2022-23 Sezonunun İlk Galibiyetini Aldı

STORRS, Bağlantı – Connecticut Üniversitesi bayan hokey takımı 2022-23 sezonuna RIT karşısında 3-0’lık galibiyetle başladı.

İlk disk düşüşünden itibaren, Huskies saldırarak dışarı çıkacaktı. UConn, RIT savunmasına ve kaleciye sürekli olarak baskı yaparak onları büyük duruşlar yapmaya zorlardı. UConn’un savunucuları sürekli olarak tempoyu artıracak ve gol şansı yaratmak için buzun hücum tarafında yer alacaktı. İlk dönemin başlarında, birinci sınıf öğrencisi Megan Woodworth fileye bir şut atacaktı ve RIT’in kurtarıcı defans oyuncusu Cam Wong, Huskies’i temizlemek ve sezonun ilk golünü atmak için oradaydı.

Huskies, ribaundlar ve sapmalar için fileye disk atmaya devam edeceği için pes etmeyecekti. Sonunda UConn, kıdemli olarak aradıkları sıçramayı elde edecekti. Kate Thurman Huskies için arka arkaya golleri kapatarak UConn’a iki gol liderliği verecekti. İlk periyot UConn’un 2-0 önde olmasıyla sona erecekti.

İkinci periyot başlayacak ve UConn skor aramaya devam edecekti. Huskies savunması, kontra ataklar oluşturmak ve Tiger’ları hazırlıksız yakalamak için pakı hızla kendi bölgesinin dışına çıkaracaktı. Bir RIT kopuşundan sonra ve Camryn Wong Kaplanlar, güç oyunu yerine penaltı atışını yapmayı seçti. kaleci Tia Chan sıkı duracak ve Tigers’ı golsüz tutmak için penaltı atışını reddedecekti. İkinci dönemin sonlarında, ikinci sınıf riley grimley lisansüstü öğrenciye güzel bir çapraz buz pası atmadan önce diski alır ve birden fazla defans oyuncusunu geçerdi carlie büyücü kaleye şut atacak ve kariyerindeki ilk golünü Husky olarak atacaktı. İkinci periyot UConn’un 3-0 önde olmasıyla sona erecekti.

Üçüncü periyoda girerken, UConn zaferi garantilemek için savunma ve kalecilik deneyimlerine güvenecekti. Yaşlılar Cam Wong tarafından yönetilen Huskies savunması ve Ainsley Aziz güçlü duracak ve Tiger’ın fırsatlarını sınırlayacaktır. Tia Chan 30 kurtarışla bitirecek ve Huskies galibiyetle ayrılacaktı.

Bir sonraki

UConn, 23 Eylül Cumartesi günü RIT’e karşı iki maçlık seriyi kapatacak. Puck düşüşü öğleden sonra 3 olarak planlandı ve ESPN+’da yayınlanabilir.

Leave a Comment