İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile Ümit Özdağ arasında mülteci tartışması: ‘Sizin ne kanınız var?’

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü Bakan Yardımcısı Çataklı, Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Çataklı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ“Türkiye ile Yunanistan arasındaki tansiyon zirvedeyken mülteciler orman yangını çıkarıyor” Açıklamasını aktardığı gönderide şu ifadeleri kullandı;

“Politikası yalan üzerine kurulu bir ünlüden bir yalan daha. Şimdi de ‘Muğla’da yangını mülteciler çıkardı’ yalanını ortaya attı. Nitekim yangın 85 yaşındaki arıcının yangını ile başladı. , rüzgarla büyüdü. Tıpkı senin yabancı düşmanlığını körüklediğin gibi” dedi.

Bakan Yardımcısı Çataklı da yangının başladığı kovanların bulunduğu bölgeden çekilen videoyu paylaştı. Ateşi yakan arıcı da görüntüye dahil oldu.

“SURİYELİ BİRÇOK SUÇ KAYDETMEDİĞİNİZİ BİLİYORUZ”

Çataklı’nın paylaşımının ardından Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Özdağ, Çataklı’nın Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı;

“İsmail’i görüyorum, ‘Türkler yandı’ deyince hayretler içinde kalıyorsunuz. Tıpkı bir Türk’ün bir Suriyeli tarafından öldürüldüğü zaman sustuğunuz, bir sığınmacı zarar gördüğünde “ırkçı Türkler” gibi atladığınız gibi. Ne kanınız var Suriye’de çok fazla suç kaydetmediğinizi biliyoruz.

Suç oranının düşük olduğunu gösterir. Hırsızlık azaldı, hırsızlık arttı diyorlar. Gasp, yaralama ve cinayet arttı. Hırsızlık için, mala verilen zarar hırsızlıktan sonra sisteme yazılır.

Leave a Comment