İnternetin yeni favori video oyunu ‘Guitar Hero’ gibi ama trombonlu

“Trombone Champ” adlı yeni bir ritim oyunu, çevrimiçi kullanıcılar arasında bir akor yarattı ve internete yalnızca bir trombonun yapabileceği türden çok ihtiyaç duyulan hafifliği getirdi. Sayısız videolar olmuştur paylaşılan üzerinde sosyal medya son günlerde trombonlarını dizginlenemez bir sevinçle patlatan avatarlar. Ve oyunun arkasındaki küçük geliştirici şimdi güçlü talebe uyum sağlamak için yarışıyor.

Geliştirici Holy Wow Studios’tan “Trombone Champ”, oyuncuların sanal trombonlarını Beethoven’ın Beşinci Senfonisi ve ABD milli marşı da dahil olmak üzere 20’den fazla şarkıya “korna çalmalarına, üflemelerine ve çalmalarına” izin veriyor.

Holy Wow’un oyun tasarımcısı ve geliştiricisi Dan Vecchitto, CNN Business’a verdiği demeçte, “Çevrimiçi insanların komik olduğunu düşündüğü hızlı bir prototip yaptım ve böylece tam bir oyun üzerinde çalışmaya başladım” dedi. “Yaklaşık altı ay süreceğini düşünmüştüm, ancak baştan sona sürecin tamamı dört yıl sürdü (birçok başlangıç ​​ve bitişle birlikte).”

Oyunun kendisi oldukça basittir: müzikle birlikte çalmak için bir düğmeyi doğru süre boyunca basılı tutarken perdeyi ayarlamak için fareyi çok hızlı bir şekilde yukarı ve aşağı kaydırın. Buna, trombonlarda oynayan karikatürümsü, meme-güçlü karakterlerin görsellerinin yanı sıra “toot” kelimesiyle ilgili birkaç şaka ve tarih boyunca trombonlarla ilgili gerçekler eşlik ediyor. (“Rönesans ve Barok dönemlerine ait erken trombonların bazen ‘çuval’ olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz?'”)

Oyun geçen hafta PC için Steam’de (14.99 $) piyasaya sürüldü ve yakında bir Mac sürümü bekleniyor. Ancak komedi çekiciliği onu şimdiden viral bir başarıya dönüştürmüş gibi görünüyor. Bir oyun yayını olan PCGamer, oyunu “anında” yılın oyunu için bir yarışmacı olarak nitelendirdi.

Steam’deki bir yorumcunun sözleriyle: “Kimsenin size aşıramayacağınızı söylemesine izin vermeyin.”

Oyunu başlatmadan önce Vecchitto’nun insanların nasıl tepki vereceği konusunda bazı endişeleri vardı.

Trombon sesini ‘iyi’ yapmak neredeyse imkansız olduğu için insanların oyuna nasıl tepki vereceğinden emin değildim” dedi. “Ayrıca gerçek tromboncuların trombon kontrollerinin ne kadar gerçekçi olmadığından şikayet edeceklerinden endişeliydim – bir trombondan daha çok kayan bir düdük gibi oynuyor.”

Şimdi, Kutsal Vay farklı bir konuyla uğraşıyor: güçlü talep.

“[A]Şu an Holy Wow çoğunlukla tek kişilik bir operasyon. Ve bu bizim birincil işimiz bile değil! Tam zamanlı işlerde çalışıyoruz” diye konuştu. tweetlendi Perşembe günü. “Söylemeye gerek yok, birkaç güne dayanarak, oyunu başlangıçta planladığımızdan daha ileriye götürmeyi planlıyoruz.”

“Hayatlarımızı düzene sokmak ve bu oyunun yarattığı büyük taleple başa çıkmak birkaç haftamızı alacak!” geliştirici tweet attı. “Lütfen sabırlı olun.”

— CNN’den Samantha Kelly bu rapora katkıda bulundu.

Leave a Comment