Jorge Jesus’tan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi için açıklama

class=”medyanet-inline-adv”>

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un açıklamaları şöyle:

3 günlük iznin ardından bugün tekrar çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu mola bizim için iyi oldu, bazı oyuncuların toparlanması önemliydi. Benim için Portekiz’e gitmek ve ailemi görmek için bir fırsattı. Hepimiz patikadan daha enerjik bir şekilde geri dönüyoruz. Fenerbahçe bu aradan önce çok güçlü, iyi bir performans gösteriyordu. Elbette ara vermemek bizim için ideal olur ama uluslararası maçlar var. Bu nedenle bu dönemde lige verilen molada gelişmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Oyuncularımızın çoğu ülkelerini milli takımlarında temsil ediyor.

“İLK DERBİ MAÇIMIZA KATILACAĞIM”

Takımımızın her hafta geliştiği görüldü. Teknik ekibimiz de fikirleri sahada daha iyi uygulamaya başladı. İlerleme kaydederek bu noktaya geldik. Şimdi Türkiye’ye karşı oynayacağım ilk derbi maçı olan Beşiktaş maçımız var. Bugünden itibaren o maçın hazırlıklarına başlayacağız. Şu anda burada 12 oyuncumuz var, diğerleri milli takımlarda. Bugünden itibaren ilk odak noktamız oynayacağımız bir sonraki derbi maçı olacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

Buraya geldiğimiz ilk günden beri yaptığımız ve yapmaya çalıştığımız şey, bu kulübün tüm profesyonellerinin, hedeflerimize ulaşmak için taraftarlarımız dahil hepimizin birlik olması gerektiğini anlamasını istiyoruz. Elbette olumlu sonuçlar alınca işler kolaylaşıyor. Artık birleşik bir grubuz. Takımdaki herkes, bu takımın gelişimi için hem antrenman içinde hem de dışında fikirlerini paylaşır. Hedeflerimize ulaşmak için birlikte çalışırız. Bildiğiniz gibi hedeflerimizden en önemlisi Fenerbahçe’yi yeniden şampiyonluğa taşımak. Bunun için her gün çok çalışıyoruz.

ABONE OLMAK İÇİN ARAYIN

Bu, bu meslekte uzun yılların deneyimidir. Taraftarın talep etmesi normal, taraftar hep talep ediyor, Fenerbahçe’de de durum böyle. Onlar bizim için her zaman 12. oyuncu oldular, itici güç oldular. Ekibimizin kalitesini göstermesine her zaman yardımcı oldular. Bırakın onlar bize inanmaya devam etsinler, biz de onlara inanmaya devam edeceğiz. İşler iyi gitmese de onların yanımızda olması bizim için çok önemli çünkü hep birlikte Fenerbahçe’yi şampiyon yapabiliriz.

class=”medyanet-inline-adv”>

MİLLİ TAKIMLARDAKİ OYUNCULARIN PERFORMANSI HAKKINDA

Gol atınca hepimiz mutlu oluyoruz. Oyuncularımızın milli takımlarında yüksek performans sergilediğini gördüğümüzde, bir antrenör olarak mutlu oluyorum ve taraftarlarımız mutlu oluyor. Tabii ki oyuncuların değeri bildiğimiz bir şey ama bunu ortaya çıkarmak için çok çalışıyoruz, böylece oyuncular kendilerini bireysel olarak geliştirebilirler. İsmail’in ilk milli maçında çok iyi bir performans sergilemesinden çok memnunum. Milli takımın geleceğinde önemli oyunculardan biri olacağını düşünüyorum. Bahsettiğim gibi, tüm kolektif çalışmalarımızı bireysel aktörlerin en iyisini ortaya çıkarmak için yapıyoruz.

Leave a Comment