Julio Rodríguez, A’ya karşı oyundan belini sıkarak çıkıyor

OAKLAND — Julio Rodriguez ve Mariners için endişe verici bir gelişme olarak, AL Yılın Çaylağı Ödülü’nün favorisi, Perşembe günkü 9-5’lik A takımı galibiyetinin ilk devresinde bel sıkılığıyla ayrıldı, onu zorlayan aynı sorun Seattle’ın Anaheim’daki önceki serisinde üç maçı kaçırmak.

Rodríguez, Mariners’ın Royals’e karşı üç oyun serisinden önce Cuma günü Kauffman Stadyumu’nda bir MRI geçirecek.

Mariners yöneticisi Scott Servais, “Bu konuda endişeliyim” dedi. “Kesinlikle, o bizim takımımız için çok büyük. Ama daha da önemlisi, Julio’nun sağlıklı olmasına ihtiyacımız var.”

Rodríguez, ilk vuruşun alt kısmı için sahaya çıkarken, 109,1 mph’lik bir çift vuruşu kopardıktan hemen sonra acı çekmeye başladı ve ardından Mitch Haniger’in bir RBI single’ında bir sonraki vuruşta gol attı. Servais, sorunun nedeninin salıncak olmadığını söyledi.

Servais, “Hayır, gelip gol attıktan sonra tamamen iyiydi” dedi. “Sahaya çıktığında, sorunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Ben de oraya gittim ve o sadece ‘Sırtım yine bana kilitlendi’ dedi. Gerçekten acıyor.’ ‘Tamam kapatacağız’ dedim.

Servais ayrıca, Rodriguez’in ağrısının geçen hafta sonundan daha kötü olup olmadığına dair herhangi bir belirti olmadığını söyledi. Rodriguez maç sonrası tedavi görüyordu ve takımın Kansas City’ye charter uçuşundan önce müsait değildi.

Yakalayıcı Cal Raleigh ve George Kirby arasındaki bir tepe ziyareti sırasında Rodriguez’de bir şeylerin yanlış olduğu ortaya çıktı. Atıcı ve yakalayıcı konuşurken, Rodriguez orta sahadan sağ saha oyuncusu Haniger’e doğru ilerlemeye başladı.

Servais ve yardımcı atletik antrenör Taylor Bennett daha sonra Haniger tarafından sırtına vurulan Rodríguez, sol saha oyuncusu Jarred Kelenic ve birinci kaleci Carlos Santana ile kısaca görüştü. Daha sonra, sığınağa ulaştığında, çaylak hayal kırıklığı içinde eldivenini yere attı.

Sırt sorunlarının kökenine kadar uzanan Rodriguez, Cumartesi günü Anaheim’da konuşurken yaralanmanın ilk olarak ne zaman ortaya çıktığından emin değildi.

O zaman Rodriguez, “Bunun Eylül olduğunu söyleyebilirim,” dedi. “Bu benim ona en iyi cevabım.”

Acının ötesinde, hafta sonu oturmanın arkasındaki bariz mantık, daha fazla sorunun ortaya çıkmasını önlemekti. Rodriguez, bu sezon 128 maçta forma giydi ve bu, 2019’da profesyonel kariyerinin en yüksek seviyesi olan 84’ün çok ötesinde.

Rodríguez, “Özellikle şu anda dikkatli olmak, yılın geri kalanında iyi olmak ve çok fazla acele etmemek daha iyi” dedi. “Daha da uzun süre dışarıda olmak kesinlikle iyi bir durum olmaz.”

21 yaşındaki yıldız, Perşembe gününe sadece 14 maç kala üçüncü AL Wild Card yerini alarak giren bir Mariners takımının objektif olarak en iyi oyuncusu oldu. FanGraphs’a göre, değiştirmenin üzerinde 4.9 galibiyetle takımı yönetiyor ve 27 homers ile .280/.342/.502 (.844 OPS) isabetine sahip. Ve Eylül ayında .383/.456/.733 (1.189 OPS) eğik çizgi ve 16 maçta altı homer ile özellikle sıcaktı.

Özellikle yılın bu zamanında herhangi bir yaralanma, hücumda sürtüşen bir takım için zorlayıcıdır. Mariners, Cuma günü kırılan sağ işaret parmağıyla 10 günlük yaralılar listesinde yer alan üçüncü kaleci Eugenio Suárez’den zaten yoksun.

Ancak bu, daha uzun süre kadro dışı kalırsa, Mariners ve Rodriguez için özellikle doğru olurdu. Seattle onunla 73-56 ve 9-11 onsuz.

Leave a Comment