Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Yanımda mısın?’ çıkışı partiyi sahne arkasına karıştırdı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Artık bilmek zorundayım. Gerçekten benimle misin?” Çıkışı CHP’yi harekete geçirdi. Partililer Kılıçdaroğlu ile fotoğraflarını sosyal medyada “Yanındayım” hashtagiyle paylaşırken, ilk destek mesajlarının İstanbul Büyükşehir’den gelmesi dikkat çekti. Başkanlık adaylığı için isimleri sık sık gündeme gelen Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

İmamoğlu, “Her koşulda Başkanımızın yanındayım” derken Yavaş, “Adil yarınlar ve huzurlu yarınlar için her zaman yanınızdayım” dedi. Kılıçdaroğlu’na destek için sosyal medyada binlerce mesaj paylaşıldı. Kılıçdaroğlu’na yakın kaynaklara göre CHP liderinin sözleri “Artık herkes tarafını göstermeli” anlamına geliyor. Kılıçdaroğlu, seçimden kısa bir süre önce hem partisine hem de 6’lı masaya zarar verecek bir tavır istemediğini ortaya koyuyor.

‘SAHADA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından milletvekillerinin kapalı bir toplantısı yapıldı. Alınan bilgilere göre milletvekillerinden saha çalışmalarına yaz aylarında olduğu gibi devam etmeleri istendi. Milletvekillerine, parlamentonun işlevsiz hale gelmemesi için önlem almaları gerektiği vurgulandı. Ayrıca kampın ilk gün oturumlarında kamuoyuna anket sunumu yapıldı. Burada “toplumun sevgi diline önem verdiği ve bölücü bir dili kabul etmediği” milletvekillerine iletildi.

Kılıçdaroğlu, çağrısının görüntülerini sosyal medyadan paylaşarak, “Halk düşmanlarına karşı mücadele etmek isteyenlere sesleniyorum. Ne çeteler, ne zenginler, ne tefeciler, ne tefeciler, ne borsa manipülatörleri, hiçbiri yanımda olmasın. Mümkünse hepsini önümde bulundurun. Ama sen ol. Siz olun ve birlikte olun.”

Leave a Comment