Kırmızı bülten ‘dünyanın her yerinde aranıyor’ olarak çevrildi

DUVAR – Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker için çıkarılan kırmızı bültenin kapsamının genişletildiğini açıkladı.

Barkın, “Interpol’ün sadece ‘savunmak’ amacıyla çıkardığı kırmızı bültenin kapsamı ‘tüm dünyada aranıyor’ olarak genişletildi.

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker ile ilgili son gelişmeleri anlatan bir dizi tweet paylaştı.

Barkın, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Anadolu 16. ACM ve Bursa 5. ACM’nin talebiyle İnterpol tarafından çıkarılan kırmızı bültenin bugün “tüm dünyada aranıyor” olarak genişletildiğini, sadece “olmak için” yapıldığını öğrendim. savundu”. işler değişiyor…”

‘PEKER’İN KARA KUTUSU DEĞİL EMRE olur’

Ersan Barkın, Peker’in ‘basın danışmanı’ olarak bilinen Emre Olur’un tutuklanmasıyla ilgili de şunları yazdı:

Sedat Peker’in yanında 7 ay görev yapan Emre Olur, kendi açıklamasında da belirttiği gibi çay servisi ve telefonlara cevap vererek; Peker’in “kara kutusu”, “sağ kolu”, “basın danışmanı” getirilerek özellikle basın mensupları arasında bir korku iklimi oluşturulmaya çalışılıyor. Kimseyle bilgi paylaşmamasıyla ünlü Sedat Peker’in kara kutusu olamayacağını bilenler de bu koroya katılıyor. Kendisine basın danışmanı atamak istese, birkaç televizyon kanalında yaptığı programlar dışında basınla hiç işi olmayan birini seçer miydi diye soran yok.

‘SON 15 GÜNDE NELER DEĞİŞTİ?’

“Gerçekten son 15 günde neler oldu? Ne oldu, ülkede ve dünyada neler değişti?” Barkın, “Kırmızı bülten, Emre Olur’un tutuklanması, cinayet, Sedat Peker için yeni tutuklama kararı… 17 yıllık avukatım, yıllardır memleketimin halini takip ediyorum. Anlayamıyorum.

Dosyada 20’den fazla mahkum varken sadece savunmasını almaktan ibaret olan kırmızı bültenin, tüm tutukluların serbest bırakılmasıyla Interpool tarafından uluslararası tutuklamaya dönüştüğünü düşündüğümde, aklımdan başka bir şey gelmiyor. “beyni” falan deyin.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment