‘Kırmızı bültenin kapsamı genişletildi, bir şeyler değişiyor’

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, “Interpol’ün sadece ‘savunmak için’ verdiği kırmızı bültenin kapsamının ‘dünyanın her yerinde aranıyor’ olarak genişletildiğini bugün öğrendim. Belli ki bir şeyler değişiyor.”

Abone Ol

Google Haberleri

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker için çıkarılan kırmızı bültenin kapsamının genişletildiğini açıkladı. Barkın, “Interpol’ün sadece ‘savunmak’ amacıyla çıkardığı kırmızı bültenin kapsamı ‘tüm dünyada aranıyor’ olarak genişletildi.

Barkın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Peker hakkında çıkarılan kırmızı bültenin kapsamının genişletildiğini öğrendiğini söyledi.

Barkın, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Anadolu 16. ACM ve Bursa 5. ACM’nin talebiyle İnterpol tarafından çıkarılan kırmızı bültenin bugün “tüm dünyada aranıyor” olarak genişletildiğini, sadece “olmak için” yapıldığını öğrendim. savundu”. işler değişiyor…”

‘PEKER’İN KARA KUTUSU DEĞİL EMRE olur’

Ersan Barkın, Peker’in ‘basın danışmanı’ olarak bilinen Emre Olur’un tutuklanmasıyla ilgili de şunları yazdı:

Sedat Peker’in yanında 7 ay görev yapan Emre Olur, kendi açıklamasında da belirttiği gibi çay servisi ve telefonlara cevap vererek; Peker’in “kara kutusu”, “sağ kolu”, “basın danışmanı” getirilerek özellikle basın mensupları arasında bir korku iklimi oluşturulmaya çalışılıyor. Kimseyle bilgi paylaşmamasıyla ünlü Sedat Peker’in kara kutusu olamayacağını bilenler de bu koroya katılıyor. Kendisine basın danışmanı atamak istese, birkaç televizyon kanalında yaptığı programlar dışında basınla hiç işi olmayan birini seçer miydi diye soran yok.

Barkin’in açıklamaları şöyle:

“Bugün, İnterpol’ün Anadolu 16. ACM ve Bursa 5. ACM’nin talebiyle “savunmak için” çıkardığı, Sayın Sedat Peker hakkında kırmızı bültenin “tüm dünyada aranıyor” olarak genişletildiğini öğrendim. Belli ki bir şeyler değişiyor…

Sedat Peker’in Beykoz’daki evine silahlı saldırı var. Saldırıya uğrayanlardan biri, saldırıya kemerine silahla karşılık veriyor. Saldırgan hakkında soruşturma devam ederken, yaklaşık 3 yıldır evinden ayrı olan Peker hakkında Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Bütün bunlara şaşıran bir tek ben miyim? Görüntüler net. Saldırgan, saldırıya uğrayan ve silahla karşılık verenlerin belindeki tek silahın çıkarıldığı, S. Peker’in 3 yıldır evde olmadığı belli oldu. Evin kendisine ait olduğu için dava açılır ve Beykoz Sulh CM’den tutuklama emri çıkarılır.

S.Peker’in yanında 7 ay görev yapan Emre Olur, kendi açıklamasında da belirttiği gibi, çay servisi ve telefonlara cevap vererek; Peker’in “kara kutusu”, “sağ kolu”, “basın danışmanı” getirilerek özellikle basın mensupları arasında bir korku iklimi oluşturulmaya çalışılıyor.

Kimseyle bilgi paylaşmamasıyla ünlü S. Peker’in kara kutu sahibi olamayacağını bilenler de bu koroya katılıyor. Kendisine basın danışmanı atamak isteseydi, birkaç televizyon kanalında yaptığı programların dışında kimse basınla ilgisi olmayan birini seçer miydi diye sormuyor.

Emre Olur’un tutuklanma haberiyle eş zamanlı olarak, S.Peker’e karşı paylaştığı videolarla tanınan bir kişi sokak ortasında öldürülür. S.Peker, aralarında öldürülen kişinin de bulunduğu birkaç kişinin güvenliğini sağlamak için birçok kuruma başvurdu ve dilekçeleri arşivlerde.

‘SON 15 GÜNDE NELER DEĞİŞTİ?’

Son 15 günde gerçekten neler oluyor? Ne oldu, ülkede ve dünyada neler değişti? Kırmızı bülten, E.Olur’un tutuklanması, cinayet, S.Peker’e yeni tutuklama kararı… 17 yaşındaki avukatım, yıllardır memleketimin durumunu takip ediyorum. Anlayamıyorum.

Tüm gelişmeler kendi ülkemizle ilgili ise S.Peker’in paylaşımlarından rahatsız olanlara değineceğim. Gönderileri engelleme çabası olarak açıklayacağım ve ardından yorum ve haber yapan gazetecileri tereddütte bırakacağım. Ama iş Lyon/Interpol’e gelince de!

Dosyada 20’den fazla tutuklu varken sadece savunmasını almaktan ibaret olan kırmızı bültenin tüm tutuklular serbest bırakıldıktan sonra Interpool tarafından uluslararası tutuklamaya dönüştüğünü düşündüğümde, şunu söylemekten başka bir şey gelmiyor aklıma. “süper akıl.”

Videolu haberler için YouTube kanalımıza abone olmak

Leave a Comment