Kızı öldürülen baba bir kez daha yıkıldı!

Kızı öldürülen baba bir kez daha yıkıldı!

Afgan uyruklu Muhammed Atikullah tarafından öldürülen Ayşegül Aydın’ın (16) yargılandığı davanın ilk duruşmasında tercümana jiletle saldıran Ayşegül’ün ağabeyi Esat Aydın, Kocaeli’de tutuklandı.

Gebze ilçesine bağlı Pelitli Mahallesi’nde geçen yıl 12 Temmuz’da meydana gelen olayda, Afganistan uyruklu Muhammed Atikullah, dönmekte olan Ayşegül Aydın’ın peşinden giderken kendisine direnen Ayşegül’ü boğazını sıkarak ve kafasına taşla vurarak yaraladı. sınıftan eve, ağaçlık bir alana ve cinsel istismara teşebbüs etti.

132 GÜN SONRA ÖLDÜ

Çevredekilerin ihbarı üzerine komada hastaneye kaldırılan Ayşegül Aydın, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Jandarma ekiplerinin çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarını incelemesinin ardından çıkarıldığı mahkemece gözaltına alınan Muhammed Atikullah tutuklandı. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Ayşegül Aydın, 132 gün sonra hayatını kaybetti.

DİLİNDE “BUNU YAPMAM” DEDİ

Muhammed Atikullah, tutuklu bulunduğu Batman Cezaevi’nden SEGBİS ile birlikte katıldığı ve dün ilk kez düzenlenen duruşmada kendi dilinde, “Ayşegül beni görünce korktu ve yere düştü, ben yapmadım.”

BROTHER, usturalı bir tercümana saldırdı

Birçok dilin kullanıldığı Afganistan’da Dari lehçesini konuştuğu belirtilen Muhammed Atikullah için İ.N. Adı geçen tercüman bu sözleri Türkçe’ye çevirdiğinde Ayşegül’ün ailesi ‘Yalancısın’ diye bağırarak tepki gösterdi. Mahkeme salonunda bulunan Ayşegül’ün ağabeyi Esat Aydın, tercüman İ.N.’ye saldırdı. yanında getirdiği usturayla kulağını ve boğazını yaraladı.

GENÇ GÖZALTI TUTUKLANDI

Esat Aydın

Esat Aydın

Duruşmaya ara verilirken, adliye önüne gelen ambulans, İ.N. Hastaneye kaldırılan Esat Aydın, polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. Geceyi karakolda geçiren Esat Aydın, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, tercüman İ.N. Tedavisinin ardından taburcu edildi.

“AYŞEGÜL’ÜN KARDEŞ OĞLU KAYBETTİ”

Metin Aydın, oğlu Esat’ın tutuklanmasına tepki göstererek şunları söyledi:

“Dün Ayşegül kızım için mahkemedeydi. Duruşma sırasında Ayşegül’ün ağabeyi oğlum kendini kaybetti. Orada istenmeyen bir arbede çıktı. Kavga sırasında bir kişinin yaralanması sonucu oğlum şimdi tutuklandı. .Yargıtay’ın takdirindedir.adalete güveniyorum.

ÇOCUĞUMDAN BİRİ MEZARDA, DİĞERİ CEZAEVİNDE

Şimdi çocuklarımdan biri mezarda ve diğerini hapse gönderdim. Tavrı çok iyiydi. En güzel kıyafetleri giydi ve saçlarını güzelce boyadı. Ton balığına benziyorlardı. Kandıra Cezaevinden Batman Cezaevi’ne götürüldüler. Benden senden daha iyi bir durum.

BU BİZE İKİNCİ CEZA GİBİ GELDİ.

Nefesi yasak olsun. Bu hali bizi şok etti. Oğlum bir suç makinesi değil, kardeşinin zulmünden sonra kendini kaybedince başına gelen bir olaydır. Neden hemen alınıp cezaevine gönderildiğini anlayamadım. Bu bize ikinci bir ceza gibi geldi. Yetkililerden oğlumun serbest bırakılmasını istiyorum.”
Leave a Comment