Kremlin Sözcüsü Peskov’un Oğlu Putin’in Seferberlik Çağrısını Reddetti!

Haberler

> Kremlin Sözcüsü Peskov’un Oğlu Putin’in Seferberlik Çağrısını Reddetti!

Kremlin Sözcüsü’nün oğlu Dmitriy Peskov, kendisiyle askeri bir yetkili gibi konuşan gazetecinin çağrısını reddetti.

‘Saat 10:00’da askeri birliklere teslim olmanız gerekiyor’

'Saat 10:00'da askeri birliklere teslim olmanız gerekiyor'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dün yaptığı kısmi seferberlik açıklaması Rusya’da tartışmalara neden olurken, 2 Rus gazeteci, bu kararın ardından Rus siyasetçilerin çocuklarının askere gidip gitmeyeceğini merak etti. Sosyal medyada politika programları yapan Rus gazeteci Dmitry Nizovtsev, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un oğlu Nikolay Peskov’u telefonla aradı.

Kendisini Rus ordusundan askeri komiser olarak tanıtan Rus gazeteci, Nikolay Peskov’a kısmi seferberlik çağrısı üzerine askere alınacağını ve saat 10:00’da askeri birliklere teslim olması gerektiğini söyledi.

‘Hangi haklara sahip olduğumu anlamam gerekiyor’

'Hangi haklara sahip olduğumu anlamam gerekiyor'

Nikolay Peskov ise aramayı reddetti, ‘Tabii ki yarın 10:00’da dönmeyeceğim. Ben Bay Peskov’um. Orada olmamam gerektiğini anlamalısın. Bunu farklı şekillerde çözeceğim. Genel olarak neler olup bittiğini ve hangi haklara sahip olduğumu anlamam gerekiyor. söz konusu.

Kendisini Rus askeri komiseri olarak tanıtan gazeteciye verdiği yanıtta gönüllü askerlik hizmetine rıza göstermeyen Nikolay Peskov, ‘İnan bana, ne senin ne de benim buna ihtiyacım var. Vatanımı savunmakla ilgili bir sorunum yok. Ama oradaki pozisyonumu anlamam gerekiyor. Bazı siyasi koşulları anlamanız gerekiyor’ ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Leave a Comment