Menajerimiz Fethi Pekin, TFF’ye açtığımız tazminat davasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


KULÜP

22 Eylül 2022 Perşembe 15:27

Kulübümüzün Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine açtığı tazminat davasında bugün yapılan ön inceleme duruşmasının ardından Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklama yaptı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin şunları söyledi:

Bildiğiniz gibi, bu sabah bir duruşmamız vardı. Duruşmada, karşı tarafın avukatları önceki duruşmadan önceki gece olduğu gibi dün gece de dosyaya iki görüş ekleyerek ve sabah iki kez hakimden duruşmanın reddini isteyerek sürecin uzatılmasını talep ettiler, duruşmadan yaklaşık 1 saat önce. Bunlar hakim tarafından reddedildi. Burada önemli bir kısım daha var; Duruşmada davalı Türkiye Futbol Federasyonu, söz konusu davanın çok önemli olan genel mahkemelere taşınamayacağını ve mahkemedeki uyuşmazlığın ancak tahkim yoluyla çözülebileceğini savundu. Bu da reddedildi. Bu çok önemli bir dönüm noktasıdır. Fenerbahçemiz lehine bir karardır. Bir sonraki duruşmanın 6 Aralık 2022 günü saat 11:00’de yapılmasına karar verildi.

Fenerbahçemize yapılan bu haksızlıkların sonuna kadar takipçisi olacağız, takipçisi olacağız. Hukuki mücadelemize tüm kararlılığımızla devam edeceğiz. Toplumumuz ve kamuoyu bundan şüphe duymamalıdır.

Görüldüğü gibi son dakika görüşleri, hakimin taleplerinin reddi… Bunlar davayı uzatmak için yapılan bazı hareketler. Bunlar da görmezden gelindi ve reddedildi.”

Müdürümüz Fethi Pekin, Aralık ayında yapılacak duruşmayla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

Evet, duruşma Aralık ayında yapılacak. Karşı tarafın da zaman aşımı itirazı var. Zamanaşımı süresine karar verecek. Muhtemelen zararın hesabı, 24 Ağustos 2011 tarihinden itibaren geçerli olacak kanuni faizi ve faizi ile birlikte hesaplanmasını gerektirecektir.

Leave a Comment