Meteorolojiden sağanak uyarısı! Bu alanlara dikkat edin.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre : Parçalı ve parçalı bulutlu yurdumuzun kuzeyi, iç ve doğusu, Marmara’nın kuzeyi ve doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz , Doğu Anadolu’nun kuzeyi ve batısında ve Kırıkkale. Kırşehir, Ağrı, Bitlis, Muş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman ile Ankara’nın güneyi ve Çankırı’nın kuzey kesimlerinin yer yer yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. ve temiz. yağış; Doğu Karadeniz kıyılarında ve Ordu çevresinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

hava sıcaklıkları; Yağışlı yerlerde bir miktar azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve genel olarak mevsim normallerinin altında olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genel olarak kuzeyden, Akdeniz kıyılarında ve doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden, yer yer orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun doğusunda ise güneyden kuvvetli (40-) eseceği tahmin edilmektedir. 60km / s).

GÜÇLÜ YAĞMUR UYARISI

yağış; Doğu Karadeniz kıyılarında ve Ordu çevresinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden olumsuz koşullara (ani sel, sel, yıldırım, yağış sırasında kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esmesi beklendiği için oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı

ANKARA °C, 18°C
Parçalı ve parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmurlu, özellikle güney ilçeler

İZMİR 15°C, 25°C
Parçalı bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 27°C
Parçalı bulutlu

SİNOP °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak yağışlı

TRABZON °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. yağış; yarın yerel olarak güçlü olması bekleniyor

Erzurum °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar

16°C, 29°C
Parçalı bulutlu

Leave a Comment