Michy Batshuayi’den Beşiktaş itirafı

Geçen sezon Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen Fenerbahçe’nin yeni transferi Michy Batshuayi, Belçika Milli Takımı’nda ülke basınına konuştu. 28 yaşındaki futbolcu, ilham aldığı forvetten bahsederken Türkiye kariyeri, forvet özellikleri, oyun yapısı ve milli takım hakkında açıklamalarda bulundu.

“ÖNEMLİ OLAN GÖRÜNÜMÜN BEŞİKTAŞ’TAN NASIL KALDIĞI”

Uzun süredir kale çizgilerindeki etkisizliği ile eleştirilen Belçikalı, 2017/18 sezonuna en çok yaklaştığı sezonu Beşiktaş’ta 14 gollük performansıyla geçirdi.

28 yaşındaki forvet şunları söyledi:

“İstatistiklere bakılırsa evet geçen sezon 14 gol 3 asist yaptım. Ancak istatistiklere konsantre olmayacağıma söz verdim. Önemli olan geçen sezon Beşiktaş’tan ayrıldığımda imajımın ne olduğu ve ne kadar süre kaldığım. Aldım. Zamanım arttıkça goller de geliyor zaten.”

“GOL YAPMAZSANIZ ÇALIŞMAZSINIZ”

Belçika Milli Takımı’ndaki bir yıllık gol dönemini hatırlatan Batshuayi, “Hepimiz sistemin forvetlerde nasıl çalıştığını biliyoruz. Akıl hastalığı için psikolojik yardım aldığını da biliyorum. Ancak son zamanlarda milli takımla attığım gollerden sonra insanlar tekrar bana ilgi göstermeye başladı. Goller… Futbolda önemli olan tek şey gol” dedi.

Leave a Comment