Muğla Marmaris’te çıkan yangının nedeni belirlendi! İşte yangının çıkış noktası…

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınının 85 yaşındaki arıcının çıkardığı yangınla başladığını belirtti.

DHA’da yer alan habere göre Bakan Yardımcısı Çataklı, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Çataklı, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “Türkiye ile Yunanistan arasındaki tansiyon zirvedeyken mülteciler orman yangını çıkarıyor” ifadesini paylaşarak, “Politikası yalanlara dayanan tanınmış bir isimden bir yalan daha. . Şimdi de Muğla’da yangını mülteciler çıkardı”. “Aslında 85 yaşındaki arıcının yangınıyla çıkan yangın rüzgarla büyüdü. Tıpkı senin yabancı düşmanlığını körüklediğin gibi” dedi. Bakan Yardımcısı Çataklı da yangının başladığı kovanların bulunduğu bölgeden çekilen videoyu paylaştı.

Ateşi yakan arıcı da görüntüye dahil oldu.

MUHABİR EVİNDE SALDIRI YAPTI

Marmaris’te çıkan yangının ardından yapılan soruşturmalar sonucunda bölgede arıcı olduğu belirlenen ve gözaltına alınan MY, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

MY, jandarmaya verdiği ifadede yangını kendisinin başlatmadığını söyleyerek suçlamaları reddetti.

Öte yandan MY’nin yangın sırasında alevleri söndürmeye çalışırken ellerinde yanıklar olduğu öğrenildi.

Savcının sorgusunun ardından Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen zanlı, yangını söndürmeye çalışırken yaşı ve yarası nedeniyle ev hapsine alındı.

Leave a Comment