Nathan Redmond: Süper Lig’de oyun temposu Premier Lig’den düşük – Beşiktaş (BJK) Haberleri

Beşiktaş’ın yeni transferlerinden İngiliz futbolcu Nathan Redmond, Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Beklenenden çok daha iyi bir lig olduğunu belirten Nathan Redmond, “Bu beklediğimden çok daha iyi. Tesis ortamı, sahalar, stadyumumuzun atmosferi çok iyi. Stadımızdaki atmosfer buna benziyor. İngiltere’de oyun temposu açısından Premier Lig’den daha düşük diyebilirim İngiltere Maçların nasıl geçtiğini anlayamazsınız.Maçların gidişatını anlayamazsınız çünkü tempo çok hızlı.Belki ben Süper Lig’de oyunun temposunun daha yavaş olduğunu söyleyebiliriz.İngiltere gibi bir yerden geldikten sonra tabii ki burada benim için fark oluyor.İngiltere’de oyuncular bazen hakemi yanıltmak için faul almaya çalışıyorlar. Hakemler inanmadığı için oyun devam ediyor.Türkiye’de bazen kolay fauller yapılıyor.Bu oyunun akışını bozuyor ama biz şampiyonluk için oynayan bir takımız.Rakiplerimiz de puan almak için oyunu yavaşlatabiliyor. bizden ve pr’mizi rahatlatmak için bazı durumlara girin emin ol. Buna karşı da mücadele edeceğiz. ‘ dedi.

“TARAFTARLARIN SEVGİSİ VE DESTEĞİ İNANILMAZDI”

Siyah beyazlı taraftarların ilgisinin kendisini çok etkilediğini ifade eden Redmond, “Türkiye’ye geldiğimden beri hissettiğim en önemli şey taraftarların sonsuz sevgisi ve desteği. İki maç, taraftarların sevgisi ve desteği inanılmazdı. Önümüzde bir haftadan fazla var. Derbi için önümüzde. Onlar için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“PEP GUARDIOLA NEDEN GEÇEN SEZON KADAR İYİ OLMADIĞIMI SORDU”

Southampton’da geçirdiği süre boyunca Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola ile konuşup konuşmadığı sorulduğunda Redmond, “O maçta pek iyi performans göstermedim. Buna rağmen geçen sezon Manchester City’ye karşı iki maçta da çok iyi oynadım ve gol attım. Bir gol. “Performansımın önceki sezona göre neden düştüğünü sordu. Yeni hocayla defansif oynadığımızı söyledim. Ne kadar iyi bir oyuncu olduğumu söyledi ve bana iltifat etti. Söyleşinin genel konusu geçen sezon oynanan maçların o sezonla karşılaştırılmasıydı. Bana neden geçen sezon kadar iyi olmadığımı sordu.”

“BEŞİKTAŞ PREMIER LİG TECRÜBESİ OLAN OYUNCULARLA YENİ BİR TAKIM KURDU”

Siyah-beyazlı takımın Premier Lig tecrübesine sahip oyuncularla yeni bir takım oluşturduğunu ifade eden Redmond, “Dünyanın en iyi ligi olan Premier Lig’de oynayan oyuncuların tecrübe ile takıma katkısı çok önemli. Biz yeni bir takımız. Birçok oyuncu yeni katıldı ve birbirimizi tanıyoruz, tanıyoruz. Hangi özelliklerimizin daha iyi olduğunu öğreniyoruz. Bu deneyimi buraya getiren oyuncuların grup olarak amacı Beşiktaş adına maçlar kazanmaktır. Bunda başarılı olacağız” dedi.

“İSMAEL’İN PROJELERİNİ DİNLEDİKTEN SONRA BURAYA ÇOK GELMEK İSTEDİM”

Beşiktaş’a gelişiyle ilgili bilgi veren Redmond, “İngiltere’den teklifler geldi. Southampton’da menajerim ve ailem oradan çıkmak için en iyi çözümü bulmaya çalışıyordu. Beşiktaş’ın da ilgisi vardı. koç Dele Alli, Buranın ilgisini beğendikten sonra yeni bir maceraya atılmaya karar verdim.Konfor alanımdan çıkıp böylesine farklı bir yere gelmek konusunda daha net fikirlerim vardı.Ben olsam bu toplantı burada bitmezdi. bana gelen her teklifi açıkladı. Söylentilerle gerçekler ve resmi belgeler arasında fark var, söylentiler olabilir “Burada diğer Premier Lig oyuncularının standartların üzerinde bir takım oluşturduğunu gördüm. Antrenörle yaptığım görüşmelerin de çok farklı etkileri oldu, kendisiyle görüntülü röportajlar yaptım. İsmail’in projelerini dinledikten sonra buraya gelme isteğim çok arttı” dedi.

“LİG BİTTİĞİNDE NEREDE OLDUĞUNUZ ÖNEMLİ”

Ligde son 2 haftanın sonuçlarının ardından yapılan eleştirilerle ilgili konuşan İngiliz futbolcu, “Şu anda 2 puan gerideyiz. Hayat böyle, futbol gibi. Bazen mutsuz bazen mutlu uyanıyorsunuz. ama yataktan kalkıp güne başlamalısın.Sezon ekimde biten bir sezon değil mayısa kadar devam eder.Lig bittiğinde nerede olacağın önemlidir.Maç kazanılır ve kaybedilir. Ama önemli olan mücadeleye devam etmektir.Bu da futbolun doğasında var.Şimdiye kadar edindiğim tecrübelerden dolayı taraftarımıza çok ihtiyacımız var.Bu iniş çıkışlarda taraftarın desteği çok önemli.Lig bir oyundur. Devam eden oyun. süreç, puan olarak kötü bir durumda değiliz.”

“DAVID BECKHAM BURADA KEYFİNİ ÇIKARMAM gerektiğini SÖYLEDİ”

David Beckham’ın kendisine deneyimlerini anlattığını ifade eden Redmond, “İtalya, İspanya, İngiltere’de futbol oynadı. Kariyerinin en iyi zamanlarının İngiltere dışında geçtiğini söyledi. Tavsiye olarak Vodafone Park’ın çok farklı bir tecrübesi var. Kendisi bir havası olduğu için burayı iyi değerlendirmem gerektiğini ve buradan keyif almam gerektiğini söyledi.”

“EN İYİ POZİSYONLARIM SOL VE SAĞ KANAT”

En iyi pozisyonlarının sol ve sağ kanat olduğunu belirten Redmond, “17 yaşımdayken Birmingham’daki teknik direktörüm beni farklı pozisyonlarda oynadı. Ben bek gibi 8, 9 ve 10 pozisyonlarda oynadım. Bonus oyuncu özelliklerim vardı. Oyunu anlamak için farklı pozisyonlarda yer almanın önemini anlattı. Bunlar bana çok şey kazandırdı” dedi.

DHA

Leave a Comment