Neden son dakika Instagram’a giremiyorum? 22 Eylül 2022 Instagram ile ilgili bir sorun mu var?

Kullanıcılar, popüler uygulama Instagram’a giriş yaparken yeni bir sorunla karşılaştı. Uygulamaya giriş yaptığınızda 2 saniye içerisinde sizi otomatik olarak geri tepiyor. ‘Instagram çöktü, neden erişemiyorum?’, ‘Instagram neden giriş yapmıyor?’ gibi sorulara yanıt aranıyor.

Kullanıcılar giriş yaparken “Instagram geçici olarak durdu” ibaresiyle karşılaşıyordu.

Son dönemde sosyal medya devine yeni özellikler eklendi. Instagram yeni prosedürler belirliyor. Çıplak ve müstehcen görüntülere karşı işlem yapıldı.Bugün akşam saatlerinde uygulamaya giriş yapmaya çalışan kullanıcılar, profile girmeye çalışırken otomatik olarak uygulamadan geri atılıyor. Sosyal medyada Twitter’da bu sorunun sunucudan kaynaklandığı belirtiliyor.

Bu sorunun daha çok android telefonlarda yaşandığı söyleniyor. Ancak Instagram, tacize karşı yeni bir strateji geliştiriyor ve çalışmalar devam ettikçe teknik olarak bu çalışmaların kesintinin kaynağı olabileceği iddia ediliyor.

INSTAGRAM ERİŞİM SORUNU ÇÖZÜLDÜ MU?

Henüz resmi bir açıklama olmasa da Downdetector adlı platform grafikleri verdi. 22 Eylül 2022 saat 20:15 itibariyle çoğu kullanıcı Instagram profillerine giriş yapmaya başladı. Sosyal medyada Snapchat ve Twitter’da Instagram’a girişin olumlu geçtiğine dair birçok yorum yapıldı.

Instagram’da artık ‘x’ ile ‘geri bildirim gönder’ uyarısı yok. Böylece uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Sansür uygulanacak

Instagram, çıplaklığı ve zorbalığı önleyecek yeni bir filtre üzerinde çalışıyordu. Popüler sosyal medya ağı, DM (doğrudan mesajlar) yoluyla gönderilen çıplak ve müstehcen fotoğrafları otomatik olarak sansürleyecektir.

Son yıllarda sosyal medyada artan zorbalık ve tacize karşı yeni önlemler alan Instagram, özellikle kadın kullanıcıların maruz kaldığı bu durumla ilgileniyor. Bilinmeyen ve bilinmeyen kişiler tarafından gönderilen mesajların tatsız deneyimine son verecek olan bu filtre, kullanıcıları memnun etti.

İNSTAGRAM MÜKEMMEL FOTOĞRAFLARA KARŞI UYARI YAPACAK

Ayrıca uygulama, gönderilen mesajlardaki belirli cinsel veya rahatsız edici kelimeleri otomatik olarak algılayacak ve kullanıcıları uyaracaktır. Yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Twitter’da yeni özelliğin ekran görüntüsünü paylaştı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da Twitter hesabından açıklama yaptı. Sayan, “Instagram hizmetlerinde küresel kesintiler yaşanıyor ve ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkileniyor” dedi.

Leave a Comment