Netflix umduklarını bulamadı! Kayıplar durmaz

Popüler dijital yayın platformu Netflix2022’nin ilk iki çeyreğinde 1,2 milyon abone kaybetti yaşadı. Yaşanan kayıpların ardından şirket, yeni kullanıcılara sahip olmak için çeşitli hazırlıklar yaptı. Bu hazırlıklardan biri de reklam destekli yeni bir paketti. Ancak bir ankete göre Netlix’in bu adımıyla işler daha da kötüye gidecek gibi görünüyor.

Netflix kullanıcılarının yüzde 25’i aboneliklerini iptal etmeyi düşünüyor

Abone kaybı nedeniyle 2022, Netflix için iyi bir zaman değildi. Bundan sonra şirket, kaybettiği abonelerini yeni, daha uygun fiyatlı ve reklam destekli bir paketle kazanmayı umuyordu. Ancak son anket tam tersini gösteriyor.

2022’de yayın alışkanlıklarını ölçmek için anket 1000 Amerikalı araştırdı. Ancak ortalama bir Amerikan dört akış platformuna abone olun olduğu ortaya çıktı. Bunun gibi 5 Amerikalıdan 4’ü hala popüler platformlardan biri olan Netflix’e abone olun. Ayrıca, bunlar yüzde 70 en çok Netflix’i kullandığını belirtiyor. Diğer platformlar ise şu şekilde:

  • HBO Maks: yüzde 9,91
  • Disney+: yüzde 6.18
  • Tavuskuşu: yüzde 4.25
  • Hulu: yüzde 3.86
  • Apple TV+: yüzde 2.70
  • En önemli: yüzde 2.70

Kraliçe'nin ölümü diziyle anıldı!  Netflix'te haftanın en çok izlenenleri

Kraliçe’nin ölümü diziyle anıldı! Netflix’te haftanın en çok izlenenleri

Netflix son olarak 5-11 Eylül tarihleri ​​arasında en çok izlenen dizileri paylaştı. Şimdi bu haftanın Top10’unu açıkladı.

Sonuçta, tüm Netflix aboneleri yüzde 25’ten abonelikten çık planladığı ortaya çıktı. Bunun sebebini düşünen abonelerin üçte ikisi, artan maliyetler olduğunu söylüyor. Ayrıca anket, onu ABD’deki sekiz popüler akış hizmeti arasında sıraladı. en yüksek ortalama plana sahip bir platform olduğunu gösterir.

Netflix abonelerinin şikayet ettiği iki durum daha var. Birincisi şu anda her üç kişiden biri Netflix’te izlemek istedikleri diziler bulamadığını söyledi. diğeri ise geri kalanı diğer akış hizmetlerini daha fazla kullandığınızı Belirtildi.

Netflix umduklarını bulamadı!  Kayıp devam ediyor

Son olarak, anket aynı zamanda popüler dijital akış platformlarının abonelerinin yüzdelerini de gösteriyor. Abone yüzdesi Yüzde 78 Netflix, yüzde 46 Disney+, yüzde 42 HBO Max, yüzde 26 Hulu, yüzde 22 Apple TV+ ve Amazon Prime’ın %5’iAbone olunur. Ancak tüm bunlara rağmen Netflix, yüzde 70 pay ile en popüler akış hizmeti olmaya devam ediyor.

Peki, Netflix abonelerinin kaybı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Leave a Comment