Onu emniyet kemeriyle boğmuştu! İzmir’deki vahşete dikkat çeken açıklamalar: Oğluma cinsel tacizde bulunacaktı

Olay, 10 Şubat günü 19.30 sıralarında İzmir’in Karabağlar ilçesi Aşık Veysel Mahallesi 5733 Sokak’ta meydana geldi. Park halindeki hafif ticari araçta 17 yıllık ilişki yaşadığı ve bir çocuk sahibi olduğu iddia edilen Hakkı Öz ile Buket Çelik arasında tartışma çıktı. İddiaya göre Buket Çelik, Oz’u boynuna doladığı emniyet kemeriyle sürücü koltuğunda boğdu. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kontrol sırasında Hakkı Öz’ün hayatını kaybettiği belirlendi. Olayın ardından gözaltına alınan Buket Çelik tutuklandı.

İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı İzmir Morg İhtisas Daire Başkanlığı, Hakkı Öz hakkında detaylı otopsi raporu hazırladı. Raporun sonuç bölümünde, kanında etanol ve sildenafil tespit edilen Öz’ün boğularak ölümünün mümkün olduğu belirtildi. Raporda, ölümün mekanik asfiksi (oksijen eksikliğine bağlı boğulma) ve serebral iskemi (kan akışının zayıflaması veya tamamen durması) sonucu meydana geldiğine de dikkat çekildi. Buket Çelik hakkında ‘kasten yaralama sonucu ölüme sebebiyet vermek’ suçlamasıyla 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

‘CİNSEL SALDIRI YAPILDIĞINI, BASKI YAPILDIĞINI SÖYLEDİ’

Tutuklu sanık Buket Çelik, İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Buket Çelik’in yanı sıra avukatı Kasım Şimşek ve Öz’ün ailesinin avukatlarından Mehmet Onur Özkılınç da katıldı. İlk duruşmada, aralarında Buket Çelik ve sanığın oğlunun da bulunduğu bazı tanıklar dinlendi. Duruşmada ilk sanık Buket Çelik’e söz verildi.

Hakkı Öz ile ilişkisi olmadığını ve uzaktan akraba olduklarını belirten Çelik, sosyal medyada konuşmaya 2021’de başladıklarını, ilk olarak Aydın’ın Kuşadası’nda tanıştıklarını ve kurbanın bir günlük evde cinsel saldırıya uğradığını iddia etti. . Bir süre görüşmediklerini, ardından kendisine yardım edeceğini söyledikten sonra iyi niyetine inanarak İzmir’e geldiğini belirten Çelik, Hakkı Öz’ün kendisine ev almasına yardım ettiğini ve ev eşyalarını getirdiğini sözlerine ekledi. Hakkı Öz’ün kendisiyle cinsel ilişkiye girmek istediğini ancak geçmişte birçok kez reddettiğini kaydeden Çelik, 2 kez daha cinsel saldırıya uğradığını ve kendisine eski eşi ve nişanlısı da dahil olmak üzere başka erkeklerle görüşmemesi için baskı yaptığını sözlerine ekledi.

SANIK, OĞLUNUN ADI KARIŞIN OLDUĞUNDA CEVAP VERDİK

Buket Çelik, Hakkı Öz ile aynı evde yaşamadığını, sevgili olmadıklarını ve kendisinden maddi destek almadığını söyledi. Öz’ün kendisine kurşun sıktığını ve ölümle tehdit ettiğini, işyeri sahibi Başak’ın olayı gördüğünü ve duyduğunu ifade etti. Olay anında Öz’ün kendisini ıssız bir yere götürdüğünü, kendisine cinsel tacizde bulunduğunu, direnince ısırmaya ve vurmaya başladığını kaydetti. Bunu gören bir trans birey, ‘Yardım ister misin?’ diye sordu. Sorulduğunda ‘evet’ dediğini de kaydetti. Buket Çelik, Hakkı Öz’e hiç vurmadığını ve eliyle yüzünü kapatarak kendini korumak istediğini ifade etti. . 1 dakika bu şekilde kaldıktan sonra Öz’ün yolcu tarafından araçtan indiğini, kollarını salladığını, arkasına bakmadığını, mağdurun ortağı Veysi Kino’yu arayarak yardım istediğini de sözlerine ekledi. Kısa bir süre sonra polise gelerek ekip arabasına götürüldü. .

Ekran görüntüsü_21

SANIK FARKLI KONUŞTU, TANIK FARKLI KONUŞTU

Ardından tanıklar dinlendi. İlk olarak Buket Çelik’in oğlu 15 yaşındaki AA ifade verdi. AA, Buket Çelik’in aksine yaptığı açıklamada, annesi Çelik ve Öz’ün sevgili olduklarını, bazen mağdurun evlerinde kaldığını, ara sıra kavga ettiklerini söyledi.

Daha sonra kurbanın arkadaşı oto tamircisi Orhan Başak dinlendi. Öz’ün Çelik’i kurşunla tehdit ettiği ve ölümle tehdit ettiği olaya tanık olup olmadığı sorulan Başak, böyle bir olayı hiç duymadığını söyledi. Hakkı Öz’ün ortağı Veysi Kino, Öz ve Buket Çelik’in iş yerlerine geldiklerini ancak genellikle yan dükkandaki bir kafede çay içtiklerini söyledi.

Ayrıca olay günü mahkemede söz konusu adrese giden 2 polis memurunun da ifadesi alındı. Tanık polis memurlarından ilki, Öz’ün olay yerine gittiğinde boynuna iki kez emniyet kemeri taktığı Öz’ün nabzını kontrol ettiğini ve dövmediğini görünce 122 Acil Servis’i aradığını söyledi. Ancak olaydan sonra çağrıldığı anlaşılan sağlık ekipleri olay yerine geldi. Başka bir polis memuru, aile içi şiddet ihbarı ile olay yerine gittiklerinde yolda Buket Çelik’i bulduğunu, olay yerinden ayrılan kendisine direnmediğini, peşinden geldiğini ve polis arabasına bindiğini ifade etti.

‘YOĞUN CİNAYET’TEN YARGILANMAK İSTİYORDU

Öz ailesinin avukatlarından Mehmet Onur Özkılınç, ‘kasten yaralama sonucu ölüme neden olma’ suçundan iddianame düzenlenmesine rağmen maktulün aşırı alkol tüketimi nedeniyle savunmasız olduğunu ve sanığın eyleminin devam ettiğini söyledi. öldürme niyetini içeriyordu, yaralama niyetini değil. Özkılınç, “Kendisine saldırdığını iddia ettiği maktulün elinden kolaylıkla kurtulmuş olması hayatın olağan akışına aykırıdır. Bu nedenle sanığın ‘kasten adam öldürme’ suçundan yargılanmasını istiyoruz. ‘kasten yaralama sonucu ölüme neden olma’ suçundan.”

DISCOVERY’DE ANLARI SÖYLEDİ

Öte yandan hakim-savcı otoparkında da keşif yapıldı. Söz konusu araca benzer bir hafif ticari araç otoparka getirildi. Sürücü koltuğuna Hakkı Öz’ün bir temsilcisi oturdu. Buket Çelik an be an o anları anlattı.

(DHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Karısını kesme tahtasıyla öldürdü, polisten özür dilediKarısını kesme tahtasıyla öldürdü, polisten özür diledi
Erdoğan'ın fotoğrafı Miçotakis'i rahatsız ettiErdoğan’ın fotoğrafı Miçotakis’i rahatsız etti
AK Parti'de böyle bir niyet yok!  Herkes bu iddiayı konuşuyordu AK Parti’de böyle bir niyet yok! Herkes bu iddiayı konuşuyordu

Leave a Comment