Pelosi’nin Ermenistan ziyareti Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu, cevabı ABD’yi çıldırtacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısı için gittiği ABD’den eve dönmeden önce Türkevi’de gazetecilerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin hem Türkiye hem de dünya gündemine ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Amerikan Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Ermenistan ziyareti hakkında da bilgi verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pelosi’nin bu ziyareti ile Kafkasya’daki bu gelişmelere darbe vurabilecek ne ehliyeti ne de suçu vardır” sorusuna yorum yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birçok yeri rahatsız ettiğine inanıyorum. Gerek yok. abartmak için. Şimdi biz “Biz de bazı hazırlıklar yapıyoruz. Buradan döndükten sonra gerekli adımları atacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi Prag’da Avrupa Siyasi Toplum Zirvesi var. Şu anda Prag’daki zirveye katılıp katılmamayı değerlendiriyoruz. Prag’daki zirveye katılırsak Paşinyan’ın bir davası var. orada. ‘Orada. Buluşabilir miyiz?’ Belki bir düşüncesi vardı.

Belki orada onunla bu konuları konuşabiliriz. Ama tabii ki Kafkasya’da da bu konularda bazı hamlelerimiz olacak. Şimdilik sadece planlama sürecindeyiz. İlham Aliyev kardeşimizle bu konuları konuşacağız ve ona göre adımlarımızı atacağız.”

Haberler.com / Yavuz Selvi – Dünya

Erdoğan Acar Ermenistan Siyaset Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment