Perşembe günkü Oyun Raporu: Cardinals 5, Padres 4


Perşembe günkü Oyun Raporu: Cardinals 5, Padres 4

Rob Rains tarafından

Brendan Donovan, çaylak sezonunda Kardinaller için pek çok önemli gol attı – ama belki de hiçbiri Perşembe günü yedinci vuruşta aldığından daha önemli değil.

Lars Nootbaar’ın evinde yaptığı iki vuruştan sonra Kardinaller için 31 sayılık golsüz galibiyet serisini kırdı, Donovan üsleri yüklü ve Kardinaller 3-1 mağlup olarak plakaya geldi, Padres tarafından süpürülmekten sadece sekiz çıkış uzaktaydı.

Donovan bu senaryoyu üçüncü profesyonel grand slam’i ile değiştirdi, birinci ligde birinci oldu ve bu darbe Kardinallerin San Diego’dan 5-4’lük bir galibiyetle çıkmalarına izin verdi ve bu da üç maçlık mağlubiyet serisini durdurdu.

Ayrıca NL Central’ı perçinlemek için sihirli sayılarını beşe düşürdü.

Donovan’ın patlamasından önce, Kardinaller önceki 49 vuruşta sadece iki sayı atmıştı, bunlardan biri ikinci kalede bir koşucu ile başlayan bir vuruşla geliyordu. Cumartesi gecesi 11 vuruşluk galibiyeti saymazsak, Kardinallere 42 kural vuruşunda ilk galibiyetini verdi.

İşte oyunun nasıl bozulduğu:

Plakada: İlk vuruşta Nolan Arenado’nun iki katı dahil, Nootbaar’ın ev sahibi koşusu, Cardinals’in altı maça yayılan 163 atış vuruşunda yalnızca üçüncü ekstra baz vuruşuydu… Yedincide, Dylan Carlson bir vuruşla vuruşu tamamladı. Kardinaller üsleri Nootbaar’a ve Tommy Edman’a ve Donovan’a yapılan yürüyüşlerde yüklemeden önce bir tutam vuruşu, Petco Park’ta bir Kardinal tarafından 2009’da Brendan Ryan ve 2013’te Daniel Descalso’ya katılarak üçüncü grand slam ile geldiler … Kardinaller dört gol atamadılar. Pittsburgh’da 11 Eylül’deki dokuzuncu vuruştan bu yana bir devrede koşuyor… Albert Pujols 11.inci son 12 maçtaki zamanı ve dört yarasadan bir tanesi vardı ama 699’unu zar zor kaçırdıinci altıncı alanda sol saha duvarına bir sinek ile kariyer homer.

Höyükte: Donovan’ın homer’ı galibiyeti Jack Flaherty’ye verdi, sakatlıklarla dolu sezonunda yedi başlangıcından ilki. Oyunun ikinci sahasında önde giden bir homer’a izin verdi ve yürüdüğü dört oyuncudan biri ikincisinde gol atmak için geldi. Arenado’nun yaptığı bir hata, beşinci turda kazanılmamış bir koşuya neden oldu. Flaherty sezon rekoru kıran dokuz vuruş yaptı … Donovan’ın homer’ından sonra Padres, sekizinci sırada Manny Machado tarafından Ryan Helsley’den bir ev sahibi koşusunda çekildi, ancak o ve Giovanny Gallegos daha sonra galibiyeti kapatmak için liderliğini korudu … Helsley’nin sahalarından biri, bu sezon ana dallarda kaydedilen en hızlı olan saatte 104 mil ile zamanlandı.

Anahtar istatistik: 27-30 Temmuz 1995 tarihleri ​​arasında arka arkaya 33 isteka gol atamadıkları için, Cardinals’in 31 vuruşluk golsüz serisi bir sezondaki en uzun galibiyet serisi oldu.

Kayda değer: Kardinaller gol atamadılar, ancak ilk vuruşta iki isabet aldılar, önceki sekiz maçlarında 25’te 2 olduklarında ilk vuruştan elde ettikleri toplamları eşleştirdiler… Donovan’ın diğer iki profesyonel grand slam’inin ikisi de A’dayken geldi. 2019 ve 2021’de Peoria Chiefs ile top… Nootbaar’ın Eylül ayında 46 vuruşta beş vuruşu var, ancak bunlardan üçü ev sahibi oldu.

İleriye bakmak: Kardinaller Los Angeles’ta Dodgers’a karşı üç maçlık bir seri açarken, Jose Quintana Cuma gecesi başlayacak. Oyun televizyonda yayınlanmayacak, yalnızca Apple TV’de yayınlanacak. Dodgers’ın hem Cuma gecesi hem de Cumartesi gecesi Andrew Heaney ve Clayton Kershaw’da solak olarak başlaması planlanıyor.

Twitter’da Rob Rains’i takip edin @RobRains

Leave a Comment